Nico360- najmniejsza kamerka sferyczna na rynku

Nico360- najmniejsza kamerka sferyczna na rynku

Na ich tle Nico360 bardzo się wyróżnia. Przede wszystkim urządzenie jest naprawdę kompaktowe – mierzy zaledwie 46 x 46 x 28 mm i waży 109 g. Swoją wielkością przypomina zatem kamery sportowe i tak jak one posiada intuicyjny interfejs (jeden przycisk fizyczny. Konstrukcja gwarantuje także wodoodporność dzięki czemu bez strachu będziemy mogli filmować w deszczu czy w pogodny dzień pod wodą.

Za rejestrację obrazu odpowiadają dwa 16-megapikselowe sensory Sony, które są w stanie nagrywać z rozdzielczością 2560 x 1440 przy 30 kl/s. Kamerą wykonamy także zdjęcia oraz filmiki time lapse. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć 32GB, jednak nie posiada wejścia na kartę pamięci. Nico360 potrafi jednak łączyć się ze smartfonami poprzez Wi-Fi – w dedykowanej aplikacji zdalnie obsłużymy kamerę, rozpoczniemy transmisję wideo na żywo i bezprzewodowo prześlemy nagrany materiał na smartfona. Dołączone oprogramowanie przekształci film w taki sposób, by najlepiej prezentował się on w goglach VR. Można jednak zdecydować się na inne ujęcie np. tryb “planety” lub tryb sferyczny.

Urządzenie zebrało już wystarczającą liczbę środków na Indiegogo by trafić do masowej sprzedaży. Na rynku będzie można je kupić za 199 dolarów, natomiast w trakcie trwania kampanii jest szansa na zgarnięcie kamery w cenie 99 dolarów.