SanDisk: najszybsza na świecie karta MicroSD

Obie karty dostępne są w pojemności nawet 256 GB co oznacza, że zapiszemy na nich na przykład 14 godzin materiału wideo w rozdzielczości 4K czy około 30 godzin Full HD. Jeśli chodzi o zdjęcia, to nawet ciężko to policzyć – w zależności od ich rozdzielczości i formatu wyniki będą oczywiście różne, ale możemy przyjąć, że na karcie zmieści ich się jakieś… 50 tysięcy.
SanDisk: najszybsza na świecie karta MicroSD

Ta “najszybsza z najszybszych” karta Micro SD należy do serii Extreme i nosi oznaczenie 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I. Oferuje maksymalny transfer na poziomie 100 MB/s, a w przypadku zapisu – 90 MB/s. Są to parametry imponujące, ale – w porównaniu z p rezentowaną niedawno kartą MicroSD Samsunga – SanDisk wygrywa w tym starciu jedynie o “krótki łeb”.

Druga z kart należy do serii Ultra i nosi oznaczenie 256GB Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition. Osiąga niewiele gorsze wyniki – maksymalny transfer w jej przypadku to 95 MB/s.

Obie karty są wodoodporne, niewrażliwe na wysokie i niskie temperatury, zniosą też wstrząsy czy promieniowanie rentgenowskie. No i… odpowiednio kosztują. 256 GB z serii Extreme to koszt około 200 dolaró w, natomiast Ultra jest tańsza – 256 GB kosztuje ok. 150 dolarów .