Tron godny gracza

GeForce Garage to inicjatywa firmy NVIDIA, od roku uruchomiona również w Polsce. Stanowi ona kompendium wiedzy i ciekawostek, dzięki którym każdy może samodzielnie złożyć swój komputer, dostosować jego wygląd do indywidualnych potrzeb czy zadbać o jego poprawne działanie. Staszek Wiertelak to zdolny majsterkowicz, który w zeszłym roku wygrał konkurs NVIDII i który od tamtej pory prowadzi polską edycją GeForce Garage. Zobaczcie jego ostatnie arcydzieło.

Komputery zawsze składałem sam, nigdy nie kupowałem gotowych. Odkąd wygrałem konkurs, razem z firmą NVIDIA mogę realizować swoje najbardziej szalone pomysły” – powiedział Staszek 'Tips' Wiertelak, główny polski mechanik GeForce Garage. Staszek specjalizuje się w projektach, w których lutownica, szlifierka czy spawarka to podstawowe narzędzia pracy. „Moim najbardziej ambitnym i wymagającym dziełem jest Gamer’s Throne. Taki projekt wymagał wielu umiejętności – projektowania i przygotowywania rysunków technicznych, modeli 3d, spawania, programowania, lutowania, malowania”.

Realizacja projektu trwała trzy i pół miesiąca. Dzięki pomocy trzech przyjaciół, całość została ukończona w około 600 roboczogodzin. Do wykonania wyjątkowego fotelu/tronu zużyto m.in. 70 kg profili stalowych, 180 kg innych części stalowych, 15 kg płyt OSB, czy 35 kg wałków, łożysk i innych części mechanicznych.

Sercem i mózgiem tego marzenia każdego gracza jest komputer wyposażony w dwie karty graficzne GeForce GTX 1080. Całość jest poruszana dzięki zastosowanemu siłownikowi, oświetlona trójkanałowym systemem diod LED i obsługuje najbardziej wymagające gry komputerowe.

„Komputery zawsze składałem sam, nigdy nie kupowałem gotowych. Odkąd wygrałem konkurs, razem z firmą NVIDIA mogę realizować swoje najbardziej szalone pomysły” – powiedział Staszek 'Tips' Wiertelak, główny polski mechanik GeForce Garage. Staszek specjalizuje się w projektach, w których lutownica, szlifierka czy spawarka to podstawowe narzędzia pracy. „Moim najbardziej ambitnym i wymagającym dziełem jest Gamer’s Throne. Taki projekt wymagał wielu umiejętności – projektowania i przygotowywania rysunków technicznych, modeli 3d, spawania, programowania, lutowania, malowania”.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.