Volvo, Nikon i Epson na Volvo Gdynia Sailing Days 2016

Volvo, Nikon i Epson na Volvo Gdynia Sailing Days 2016

Głównym partnerem warsztatów była firma Volvo. Uczestnicy poruszali się bezpiecznymi i wygodnymi samochodami szwedzkiej marki, a przede wszystkim niemal na każdej fotografowanej żaglówce mogli dostrzec logo Volvo. Szczególnym wydarzeniem była jednak premiera pierwszego w Polsce katamaranu klasy Flying Phantom, noszącego na kadłubie i żaglach oznaczenia dwóch firm, w tym Volvo. Jakby tego było mało – jednym z dwóch żeglarzy pływających, a raczej latających na tym unoszącym się nad powierzchnią wody katamaranie był Arkadiusz Nowiński, prezes firmy Volvo Car Poland.

Najnowsze modele samochodów Volvo są nie tylko piękne, ale można w nich odnaleźć wiele inspiracji przeniesionych z najszlachetniejszych odmian jachtów żaglowych, — potwierdza Stanisław Dojs, rzecznik prasowy Volvo Car Poland –

a najlepszym tego przykładem jest wnętrze nowego Volvo S90.

Było zatem co fotografować i filmować, szczególnie że firma Nikon Polska, zadbała o to, by było też czym wykonywać niezwykłe zdjęcia. Uczestnicy mieli do dyspozycji najnowsze i najlepsze aparaty cyfrowe i obiektywy tej firmy, na czele z profesjonalnymi D5 i D500 i oraz m.in najnowszymi wersjami obiektywów o ogniskowych 500 mm czy 600 mm. Ale nie tylko – swoją przydatność w fotografii żeglarskiej wykazywał także niepozorny kompakt z długim 40-krotnym zoomem optycznym – nowy Nikon COOLPIX B500.

Ale warsztaty trwały nawet wtedy, gdy żeglarze przybili już do kei, ucichło morze i zamarł wiatr. Wtedy do akcji wkraczała drukarka L850 dostarczona przez firmę Epson, oferująca nie tylko najwyższą jakość wydruków, ale i niesamowitą wydajność. Wszystko za sprawą systemu zewnętrznego zasilania atramentem ze specjalnych butelek o dużej pojemności, obniżającego w sposób radykalny koszt druku zdjęć. Dość powiedzieć, że mimo wydrukowania na warsztatach kilkuset fotografii poziom tuszy niemal się nie zmienił.

Choć warsztaty zorganizowane przez Fotospacery.pl zostały zakończone, to jednak… trwają nadal. Wykonane podczas nich zdjęcia pojawiają się w relacjach na blogach uczestników, żyją w mediach społecznościowych, artykułach prasowych. Wybrane zdjęcia z fotowarsztatów znajdują się w dedykowanej galerii na profilu Fotospacery.pl. Dodatkowo ukoronowaniem warsztatów będzie planowana na jesień specjalna, “żeglująca” po Warszawie wystawa wielkoformatowych zdjęć, wydrukowanych – a jakże – na sprzęcie firmy Epson.

A za rok… kolejne Volvo Gdynia Sailing Days! Miasto Gdynia i Volvo ogłosiły bowiem przedłużenie współpracy co najmniej na kolejne dwie edycje.