Acer: pierwszy na rynku składany Chromebook z ekranem 13 cali

Acer: pierwszy na rynku składany Chromebook z ekranem 13 cali

Acer Chromebook R 13

jest jeszcze bardziej użyteczny, dzięki baterii wystarczającej na 12 godzin pracy i zabawy. Ponadto, Chromebook oferuje dodatkowe możliwości, dzięki planowanemu wsparciu aplikacji w systemie Android za pomocą Google Play Store.

Duży, 13-calowy ekran dotykowy charakteryzuje się żywymi kolorami, doskonale nadaje się wiec do odrabiania prac domowych, pracy z arkuszami kalkulacyjnymi czy gier, filmów i rozrywkowych aplikacji — powiedział James Lin, General Manager, Commercial & Detachable Notebooks, IT Products Business w firmie Acer. –

Dodatkowo, bateria wystarczająca na 12 godzin pracy oznacza, że klienci mogą korzystać z niego przez cały dzień w pracy lub szkole, aż do wieczornego odrabiania zadań i oglądania filmów.

Chromebook R 13 to najnowszy członek rodziny składanych Chromebooków firmy Acer i następca popularnego Acer Chromebook R 11. Podobnie jak jego poprzednik, Acer Chromebook R 13 płynnie przełącza się między czterema trybami pracy – laptop, notatnik, multimedia i daszek –użytkownicy mogą pracować i czerpać rozrywkę w różnych konfiguracjach Chromebooka.

Acer Chromebook R 13 ma 13,3-calowy ekran z bardzo jasna matrycą w rozdzielczości Full HD 1920×1080 i technologią IPS, zapewniającą żywe kolory, ostre obrazy i wyraźny tekst. Podświetlany ekran LCD LED charakteryzuje się szerokim kątem widzenia, więc uczniowie i rodziny mogą korzystać z niego wspólnie, pracując nad projektami grupowymi czy udostępniając zdjęcia.

Zintegrowana, 10-punktowa matryca dotykowa obsługuje gesty, takie jak stuknięcie, przesunięcie i przybliżanie, ułatwiające przeglądanie stron internetowych i korzystanie z aplikacji. Uzupełnienie matrycy stanowi kamera internetowa HD (o rozdzielczości 1280×720) z technologią obrazowania High Dynamic Range oraz nagrywaniem dźwięku/wideo 720p HD i zintegrowanym mikrofonem do rozmów sieciowych. Dźwięk HD z podwójnymi głośnikami, wbudowanymi w dolnej i bocznej części Chromebooka gwarantuje najwyższej jakości rozrywkę.

Duży ekran modelu Acer Chromebook R 13 w pełni wykorzystuje kompaktową budowę notebooka, ułatwiając przenoszenie go w torbach i plecakach. Urządzenie waży zaledwie 1,49kg (3,28 funta), a jego wymiary wynoszą tylko szer. 326 x gł. 228 x gr. 15,5 mm (12,83W x 8,98D x 0,61H cala).

Długi czas pracy na baterii

Acer Chromebook R 13 zapewnia do 12 godzin pracy na baterii, co dla użytkowników oznacza większą swobodę, wydajność i łączność na dłużej. Urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor MediaTek M8173C CorePilotTM. Nowy Chromebook również szybko łączy się z siecią, dzięki technologii bezprzewodowej 2×2 MIMO 802.11ac.

Chromebook R 13 ma port USB typu C, umożliwiający szybki transfer danych, łączność z zewnętrznym ekranem o wysokiej rozdzielczości oraz ładowanie urządzenia lub innych urządzeń zewnętrznych. Wyposażony jest również w złącza USB 3.0, HDMI, Bluetooth 4.0 oraz gniazda mikrofonu i słuchawkowe.

Acer Chromebook R 13 będzie dostępny w kilku konfiguracjach, z pamięcią eMMC 64GB, 32GB lub 16GB oraz 4GB pamięci LPDDR3 SDRAM.

Cztery tryby pracy

Chromebook R 13 wyposażony jest w opatentowane przez Acer podwójne, obrotowe zawiasy 360 stopni, które umożliwiając złożenie ekranu w dowolny sposób, w zależności od sytuacji. Podwójne zawiasy obrotowe stabilizują również ekran, gdy wykorzystywana jest nawigacja dotykowa oraz podczas przełączania między trybami. Z modelu Acer Chromebook R 13 można korzystać w czterech trybach:

  • Laptop utrzymuje ekran pod kątem 90 stopni w stosunku do klawiatury, umożliwiając wydajne wprowadzanie danych z klawiatury.
  • Multimedia umożliwia schowanie klawiatury i przybliżenie ekranu do widza. Gdy Chromebook R 13 ustawiony jest w tej pozycji, obraz na ekranie automatycznie przyjmuje właściwą orientację.
  • Daszek ułatwia oglądanie i nawigację dotykową w ograniczonej przestrzeni, na przykład podczas podróży samolotem czy pociągiem.
  • Notatnik umożliwia korzystanie z Chromebooka, jak z tabletu, dzięki złożeniu ekranu do klawiatury, więc użytkownicy mogą wygodnie bawić się, udostępniać treści i przeglądać strony internetowe w orientacji pionowej i poziomej.
Modele, ceny i dostępność

Informacje na temat dostępności, specyfikacji produktów i cen na poszczególnych rynkach nie są jeszcze dostępne, ale producent obiecuje, że będzie można uzyskać je w najbliższym czasie.

Chromebook R 13 został zaprezentowany dziś na konferencji prasowej [email protected] podczas IFA w Niemczech.