LG: nowa seria głośniczków Bluetooth

LG: nowa seria głośniczków Bluetooth

Szereg nowoczesnych funkcji oraz eleganckie i innowacyjne wzornictwo to główne wyróżniki najnowszych głośników Bluetooth firmy LG Electronics. Ich charakterystyka sprawia że są idealnym sprzętem do słuchania muzyki zarówno w domu, jak i poza nim. Modele PH1 ,

PH2

,

PH3

oraz PH4 zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach IFA 2016 w Berlinie.

Głośniki PH2 oraz PH4 od LG Electronics zostały stworzone z myślą o użytkownikach dla których, wytrzymałość oraz poręczne kształty są priorytetem przy wyborze tego typu sprzętu. Ważący zaledwie 270 gramów i odporny na zachlapania głośnik PH2 to najlepsze rozwiązanie dla użytkowników prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących wysokiej jakości dźwięku zamkniętej w kompaktowym urządzeniu. Drugi model to rozwiązanie dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi –

PH4

posiada większą moc wyjściową, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na otwartych przestrzeniach np. podczas grillowania, na kempingu lub przy basenie. Głośnik łączy w sobie mocny i czysty dźwięk większych systemów dźwiękowych z kompaktowością i praktycznością turystycznych urządzeń.

By zapewnić maksymalny komfort użytkowania, projektanci LG wyposażyli oba głośniki w pasek, który pozwoli w prosty sposób przymocować je do różnorodnych powierzchni. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie z łatwością znaleźć dla nich odpowiednie miejsce – zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na łonie natury, gdyż oba modele są odporne na deszcz i zachlapania. Nowe bezprzewodowe głośniki LG zostały wyposażone w funkcję podbicia basów Bass Boost, a ich membrany emitują dźwięk we wszystkich kierunkach, dzięki czemu mocny dźwięk dociera do wszystkich słuchaczy bez względu na to po której stronie urządzenia się znajdują. W głośniku PH4 zastosowano także dwie pasywne membrany, które zapewniają znacznie wyższą jakość dźwięku oraz silniejsze basy niż w przypadku innych głośników o podobnej wielkości. Dzięki kontrolkom LED oraz akumulatorom o długim czasie pracy (

PH2

: 6 godzin,

PH4

: 10 godzin) muzyka może towarzyszyć użytkownikom prowadzącym aktywny tryb życia niemal przez cały czas wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wydajna bateria, wytrzymała obudowa i wysokiej jakości dźwięk to najważniejsze cechy dobrego głośnika Bluetooth. Urządzenia te nie są jednak używane wyłącznie poza domem, dlatego bardzo istotna jest także kwestia wzornictwa. Modele LG

PH3

charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wykończeniem, dzięki czemu pasuje do wystroju każdego wnętrza.

Dzięki atrakcyjnej obudowie modelu PH3 wzbogaconej o wbudowaną lampkę, w prosty sposób można stworzyć przyjemny nastrój w salonie, sypialni czy podczas imprezy rodzinnej w ogrodzie. Wyjątkowy, przypominający świecę głośnik PH3 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych i oferuje pięć różnych, wielobarwnych trybów oświetlenia. Ze względu na połączenie dźwięku o bogatym brzmieniu oraz barwnych elementów świetlnych zapewnia niezwykłe wrażenia słuchowe i wzrokowe, co wyróżnia go na tle konkurencji. Ponadto, firma LG Electronics wyposażyła urządzenie w akumulator, który pozwala nawet na 10 godzin pracy.

Wszystkie trzy głośniki są wyposażone w wejścia pozwalające na podłączanie urządzeń bez interfejsu Bluetooth, takich jak starsze odtwarzacze MP3 i CD. Z myślą o nowszym sprzęcie, w głośniku zastosowano zaawansowaną funkcję Multi Point, dzięki której może łączyć się bezprzewodowo z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Głośnik PH1 to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w domu – podobnie jak w modelu PH3, wyposażono go w nastrojowe oświetlenie. Jest lekki i poręczny, dzięki czemu z powodzeniem może pełnić funkcję zarówno zestawu głośnomówiącego, jak i lampki nocnej, a jego akumulator pozwala na pięć godzin nieustannej pracy.

“Firma LG dąży do projektowania produktów, które są dostosowane do rzeczywistych potrzeb konsumentów,” powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG. “LG posiada szeroką ofertę głośników bezprzewodowych. Jestem przekonany, że wśród nich konsumenci znajdą urządzenie audio idealne pasujące do ich potrzeb”.

Nowe głośniki bezprzewodowe LG zostaną zaprezentowane na stanowisku firmy podczas targów IFA 2016 (hala nr 18).