Samsung SUHD to najwyższej jakości Smart TV

#iwieszjak

Samsung od 10 lat nieprzerwanie zajmuje pozycję lidera wśród producentów telewizorów na świecie – wynika z danych firmy analitycznej IHS. Od tego czasu firma sprzedała ponad 427 milionów tych urządzeń. Samsung jest liderem rynku, ponieważ dostarcza telewizory o najwyższej jakości obrazu i wyposażone w świetne technologie.

Potężny Tizen

Telewizory

Samsung Smart TV

działają w oparciu o system operacyjny Tizen. Dzięki temu urządzenie działa niezwykle sprawnie. Aplikacje uruchamiają się szybko i działają płynnie. Co więcej, obsługa Smart TV jest intuicyjna, co także jest zasługą Tizena. Jeśli dodamy do tego jeszcze inteligentny pilot Smart Control (model TM1680A), który umożliwia zarządzanie Smart TV

za pomocą głosu i zastępuje inne piloty to mamy idealny zestaw prostej i intuicyjnej obsługi rozrywkowej maszyny.

Najlepsze aplikacje

Współczesny widz zazwyczaj nie chce, żeby ktokolwiek narzucał mu ramówkę. Dzięki telewizorom Smart TV masz pełna wolność oglądania tego, co chcesz i kiedy chcesz. Lubisz YouTube? Jest dostępny na Smart TV. Uwielbiasz seriale HBO? Korzystaj z HBO GO. Cenisz produkcje Netflix? Proszę bardzo. Ze

Smart TV

możesz jednak zrobić o wiele więcej – słuchać muzyki, grać w takie gry jak „Asphalt 8: Airborne” czy „Batman Arkham Origins” albo korzystać z funkcji Briefing on TV, która łączy się z alarmem w Twoim telefonie, a następnie wyświetla na ekranie telewizora niezbędne informacje, takie jak kalendarz dnia czy prognoza pogody, żeby ułatwić Ci rozpoczęcie dnia.

Szybkie połączenie

Dzięki aplikacji Smart View każdy smartfon z Androidem (od wersji 4.1) oraz iOS (od iOS7) staje się pilotem do telewizora SmartTV – możesz zmieniać kanały, zarządzać serwisami VoD czy wyświetlać zdjęcia i filmy z Twojego telefonu na dużym ekranie. Natomiast jeśli posiadasz flagowy smartfon Samsunga to koniecznie skorzystaj z funkcji Szybkiego połączenia (Quick Connect). Za jej pomocą w łatwy sposób „zrzucisz” to, co oglądasz na telewizorze na ekran telefonu.

Quantum Dot i HDR1000

W modelach

Samsung SUHD

z serii 9, 8 czy 7 zastosowano technologię Quantum Dot. Dzięki niej oraz 10-bitowemu panelowi uzyskasz w swoim telewizorze paletę miliarda kolorów. Oprócz tego, telewizory Samsunga zostały wyposażone w technologię HDR1000. Oznacza to, że ekran osiąga jasność nawet 1000 nitów.

Technologia inspirowana okiem ćmy

Ostre słońce z pewnością cieszy urlopowiczów, ale dla oglądających telewizję zwykle jest źródłem problemów. Jak zobaczyć mknącą w powietrzu piłkę albo ważny szczegół kluczowy dla fabuły ulubionego serialu na ekranie, w którym stale odbijają się promienie słoneczne? Samsung opracował rozwiązanie tego problemu. Najnowsze telewizory wyposażono w technologię Ultra Black inspirowaną okiem ćmy. Co to oznacza w praktyce? Lepszą widoczność i kontrast obrazu, dzięki mniejszej liczbie odbić i refleksów na ekranie. Od teraz można swobodnie oglądać sportowe transmisje, filmy i seriale nawet w mocno doświetlonych pomieszczeniach.

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach jakie dają najnowsze technologie w telewizorach Samsung SUHD? Oglądaj program #iwieszjak