Tak Mercedes wyobraża sobie przyszłe coupe

Tak Mercedes wyobraża sobie przyszłe coupe

O urodzie samochodów nie ma co dyskutować – opinie mogą być różne, podobnie jak gusty oglądających. Nie ulega jednak wątpliwości, że Vision Mercedes-Maybach 6 to jeden z najładniejszych projektów samochodów, jakie zostały zaprezentowane w ostatnim czasie – wspaniałe, klasyczne, niemal 6-metrowe coupe, z cudowną wręcz linią boczną i nieco topornym frontem.

Nie to jest jednak najważniejsze, ale fakt, że Mercedes – podobnie jak niedawno Rolls-Royce – daje światu wyraźny sygnał, że przyszłość stanowią samochody całkowicie elektryczne. Vision 6 rozpędzać mają cztery silniki elektryczne (zapewniające przy okazji napęd na wszystkie koła), o sumarycznej mocy 550 kW (750 KM). Ma się to przekładać na osiąganie prędkości 100 km/godz. w czasie krótszym niż 4 sekundy, ograniczoną elektroniczne prędkość maksymalną 250 km/godz. i zasięg ponad 500 kilometrów po pełnym naładowaniu akumulatorów.

W środku – jak to w autach typu koncepcyjnego – pełen odlot, kosmos i… klasyczna kierownica. Tym razem ani słowa na temat autonomicznej jazdy, choć w przyszłości – jeśli ten projekt kiedykolwiek przeszedłby do fazy produkcyjnej – na pewno odpowiednie czujniki i systemy zostaną dodane.

Jedyne, co się w tym samochodzie może nie podobać, to reklamujący go filmik. Poziom grafiki jak w samochodowych grach komputerowych, ale… sprzed dobrych kilku lat: