ZenBook UX310: Asus prezentuje notebooka do zadań specjalnych

Wygląd ma znaczenie
ZenBook UX310: Asus prezentuje notebooka do zadań specjalnych

Seria ASUS ZenBook zadebiutowała w 2011 roku i od tego czasu była wielokrotnie nagradzana za swoje wzornictwo i ponadprzeciętną wydajność. ZenBook UX310 otrzymał charakterystyczne dla całej linii, rozpoznawane przez użytkowników cechy, takie jak: smukła, metalowa obudowa ze zwężanymi krawędziami, piaskowane dookoła klawiatury i na oparciu nadgarstków powierzchnie oraz pokrywa ze szczotkowanego metalu, z koncentrycznym okręgami (inspirowanymi podobno filozofią Zen). Model ten dostępny będzie w kolorze Quartz Grey.

UX310 uroku dodaje nagrodzona iF Design Award podświetlana klawiatura z niskim skokiem klawiszy rzędu 1,6 mm. Całość uzupełnia gładki i szklany touchpad z opcjonalnym skanerem linii papilarnych, umieszczonym w prawym górnym rogu.

Ekran i wydajność

13,3-calowy ekran modelu UX310 o szerokim kącie widzenia zapewnia rozdzielczość FHD+ (1920 x 1080) i oferuje bardzo dobre odwzorowanie barw.

Warto zaznaczyć, że w ZenBooku UX310, projektantom udało się zastosować mocny układ graficzny NVIDIA GeForce 940MX. Poradzi on sobie z wymagającymi wyzwaniami. Osoby pracujące z grafiką i obróbką wideo, a do tego często podróżujące z pewnością docenią jego możliwości w połączeniu z niewielką wagą i wymiarami. Co więcej w nowym notebooku nie zabrakło licznych, zaawansowanych rozwiązań, które zwiększają jego produktywność. Dysk twardy o pojemności do 1TB razem z szybkim SSD do 512GB przyśpieszy wykonanie każdego zadania. Szeroki wachlarz portów I/O, w tym USB typu C oznacza wysoką kompatybilność z obecnymi i przyszłymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

O wysoki realizm i szczegółowość wyświetlanego przez UX310 obrazu dba technologia ASUS Splendid,. Odpowiada ona za mocne kolory oraz fabrycznie skalibrowaną temperaturę barw. Wśród dostępnych trybów znajdziemy m. in. Eye Care, który ogranicza do minimum poziom emitowanego niebieskiego światła, a co za tym idzie zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie. Technologia przetwarzania obrazu wideo ASUS Tru2Life analizuje każdą pojedynczą klatkę filmu, zwiększając jego kontrast i czystość.

Z kolei o jakość dźwięku dba rozwiązanie ASUS SonicMaster wspierane przez technologię Harman Kardon, nad którą pracuje dedykowany zespół dźwiękowców. Brzmienie zyskuje na przejrzystości i mocy, dostarczając głęboki bas. To nie lada osiągnięcie, jeśli wziąć pod uwagę smukłość obudowy ZenBooka i ograniczone miejsce na głośniki.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS ZenBook UX310 jest już dostępny w Polsce

Sugerowana cena detaliczna: od 2999 zł