EOS M5: Canon pokaże genialnego bezlusterkowca

Nie są to jeszcze oficjalne informacje, ale przeciek z gatunku tych, które nie pozostawiają już wiele miejsca na domysły i wątpliwości. W najbliższych dniach Canon pokaże światu swój nowy systemowy aparat z wymienną optyką, ale pozbawiony lustra – model EOS M5 .
EOS M5: Canon pokaże genialnego bezlusterkowca

Nowy bezlusterkowiec Canona nie tylko wygląda “poważniej” niż poprzednie aparaty tego typu japońskiego producenta, ale autentycznie wiele wskazuje na to, że będzie to aparat znacznie lepszy. Według przecieków, ma być wyposażony w 24-megapikselową matrycę CMOS formatu APS-C, zbudowaną w technologii Dual Pixel, co pozwoli na sprawne ustawianie ostrości podczas fotografowania i filmowania. Ma mieć też więcej punktów dotykowego wskazywania na ekranie miejsca ustawiania ostrości, niż jakikolwiek aparat na rynku.

Do tego jeszcze procesor obrazowy DIGIC 7, zdjęcia seryjne z częstotliwością 7 kl./s (a nawet 9 kl./s) i zakres czułości ISO 100–25600 połączony z 5-osiową stabilizacją matrycy. Filmy nagrywane będą w rozdzielczości Full HD (60 kl./s), nie zabraknie też oczywiście łączności Bluetooth i NFC. Zapis zdjęć i filmów na kartach SD/SDHC/SDXC, wymiary nowego aparatu to 115,6×89,2×60,6 mm, zaś waga:427 g.

Nie znamy jeszcze oczywiście ceny nowego Canona EOS M5, ale i to być może niebawem się zmieni. Prawdopodobna data oficjalnej premiery to 15 września.