Garmin Virb Ultra 30 – groźny konkurent dla GoPro Hero 5

Zacznijmy od jakości nagrywania. Virb Ultra 30 oferuje następujące rozdzielczości: 4K w 30kl/s, 2.7K w 60kl/s, 1080p w 120kl/s, 720p w 240 kl/s oraz 480p w 300kl/s. Jeśli chodzi o zdjęcia możemy wybrać między rozdzielczością 12MP lub 8MP oraz trybem zdjęć seryjnych (60 zdjęć/s). Dzięki trzyosiowej stabilizacji obrazu możemy mieć pewność, że nagrywany materiał nie będzie poruszony.
Garmin Virb Ultra 30 – groźny konkurent dla GoPro Hero 5

Jedną z ciekawszych funkcji jest tzw. G-Metrix, która pozwala na zarejestrowanie parametrów przebytej trasy – wysokości terenu, szybkości i dystansu. Kolejnym hitem może okazać się funkcja poleceń głosowych – w ten sposób wygodnie rozpoczniemy i zakończymy nagrywanie, zrobimy zdjęcie i zapamiętamy dany fragment nagrania. Przyda się np. w trakcie jazdy motocyklem, gdy używamy grubych rękawic.

Jeśli chodzi o czas nagrywania, szału nie ma. Film o rozdzielczości Full HD będziemy mogli nagrywać przez 2 godziny, natomiast przy 4K czas pracy skróci się do godziny. Dużą zaletą może być z kolei wodoszczelna obudowa, która pozwala na obsługę panelu dotykowego bez konieczności zdejmowania osłony. Producent zachwala również bardzo czuły mikrofon, który zarejestruje dźwięk nawet w wodoszczelnej obudowie. Nie zabrakło także możliwości integracji z bezpłatną aplikacją na smartfony, która pozwala na zdalną obsługę kamery czy strumieniowanie obrazu na YouTube.

Garmin Virb Ultra 30 pojawi się w sprzedaży w trzecim kwartale br. w cenie 530 Euro (około 2300 zł).