IFA 2016: Asus zapowiada ZENWOLUCJĘ

Premierowy ZenWatch 3 to całkiem ładne i konfigurowalne urządzenie ubieralne z systemem Android Wear, funkcjonujące jako inteligentny asystent smartfonów z systemami opreacyjnymi Android i iOS.
IFA 2016: Asus zapowiada ZENWOLUCJĘ

ZenWatch 3

Nastawiony na detale projekt oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów, nawiązują do tradycji klasycznych zegarków. Okrągła obudowa została po raz pierwszy wykorzystana w produkcie ubieralnym firmy ASUS.

Dla osób, które stawiają na personalizację sprzętu przygotowanych zostało 50 wersji tarczy. Można je zmieniać przy użyciu aplikacji na smatfony ZenWatch Manager. Co więcej przy użyciu aplikacji FaceDesigner zaprojektujemy własne, unikalne tarcze.

ZenWatch 3 motywuje też do większej aktywności fizycznej z aplikacją ZenFit. Bateria urządzenia działa do dwóch dni. Wykorzystuje technologię HyperCharge, która umożliwia rekordowe czasy ładowania — do uzyskania poziomu 60 proc. baterii potrzebujemy tylko 15 minut.

Zenbook 3

Prezentowany na scenie ZenBook 3 to prestiżowy (czyli nie tani) laptop charakteryzujący się najwyższymi osiągnięciami i niezwykle smukłą obudową o grubości 11,9 milimetra. Konstrukcja jest bardzo lekka – waży zaledwie 910 gram. Powstała z bardzo wytrzymałego, a jednocześnie eleganckiego stopu aluminium klasy lotniczej.

Smukła ramka sprawia, że stosunek wyświetlacza do urządzenia wynosi aż 82 procent, co przekłada się na większą przestrzeń roboczą. Warto też zwrócić uwagę na innowacyjny system chłodzenia z najcieńszym na świecie, jedynie trzymilimetrowym wentylatorem, który pozwolił uzyskać niesamowitą wydajność przy zachowaniu zgrabnego profilu.

Transformer 3 Pro

Transformer 3 Pro wyposażony w procesor Intel Core i7 jest bardzo wszechstronny. To hybrydowe urządzenie łączy niezrównaną wydajność z mobilnością. Obudowa ma zaledwie 8,35 milimetra grubości, przy utrzymaniu niesamowitej wytrzymałości i sztywnej struktury.

Z kolei zamknięty w smukłej i lekkiej obudowie Transformer 3 na nowo definiuje pojęcie komputera osobistego 2 w 1, zapewniając najwyższy poziom mobilności. Obydwa produkty wyróżniają się niespotykanymi opcjami rozbudowy dzięki linii akcesoriów, które jeszcze bardziej zwiększają ich funkcjonalność. ASUS Pen to wygodne narzędzie do pisania i rysowania oferujące 1024 poziomy precyzji. Stacja dokująca ASUS Universal Dock rozszerza urządzenie o takie złącza jak: USB-C 3.1, USB 3.0, HDMI, VGA, RJ45, LAN i czytnik kart SD 3-1. ASUS Audio Pod pozwala na odtwarzanie wirtualnego 5.1 kanałowego dźwięku z bogatym, mocnym basem. Stacja dokująca ROG XG2 umożliwia podłączenie pełnowymiarowej, zewnętrznej karty graficznej i korzystanie z technologii VR.

ZenScreen

Przybliżony publiczności w czasie konferencji ASUS ZenScreen MB16AC, jest najlżejszym i najsmuklejszym na świecie przenośnym monitorem Full HD, o przekątnej 15,6 cala, waży zaledwie 800 gram i ma grubość 8 milimetrów. Wyposażony został w port USB typu C, umożliwiający transmisję zarówno mocy jak i obrazu we współpracy z laptopami z portami USB-C lub USB-A. Do monitora dołączona jest składana obudowa o grubości jednego milimetra, która nie tylko chroni, ale może również służyć jako pozioma lub pionowa podpórka.

ZenPad 3S

ZenPad 3S 10 to tablet z systemem Android o przekątnej 9,7 cala, wyposażony w ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości QXGA (2048 x 1536), charakteryzujący się smukłą, kompaktową i elegancką obudową. Oferuje obszerny zestaw opcji nastawionych na rozrywkę, w tym technologię poprawiania obrazu ASUS Tru2Life oraz dobry system dźwiękowy z technologią inteligentnego wzmacniania dźwięku NXP.