Hybrydowa nowość, czyli Lenovo Yoga Book

Hybrydowa nowość, czyli Lenovo Yoga Book

Lenovo Book swoją konstrukcją przypomina tablet podzielony na dwie części. W górnej znajdziemy 10,1-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, natomiast w drugiej obszerny, interaktywny panel, który na życzenie użytkownika może wyświetlać klawisze i służyć jak klawiatura, lub nie wyświetlać nic i służyć jako powierzchnia robocza dla rysika. By pisanie na płaskiej klawiaturze było wygodniejsze, każde dotknięcie klawisza wywołuje lekką wibrację.

Ale to jeszcze nie wszystko. Tablet posiada dodatkową, ciekawą funkcję, która spodoba się osobom wykonującym odręczne notatki. Wystarczy położyć na powierzchni roboczej zwykłą kartkę papieru, a następnie wymienić końcówkę rysika Real Pen na taką z tuszem (dołączoną do zestawu), by nasze odręczne notatki były przenoszone w czasie rzeczywistym do pamięci urządzenia.

Yoga Book pracuje pod kontrolą procesora Intel Atom x5-Z8550, 4 GB pamięci operacyjnej, 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia oraz Androida lub Windowsa 10. Urządzenie posiada także 8-megapikselowy aparat tylny, 2-megapikselową kamerkę do wideokonferencji oraz baterię o pojemności 8500 mAh zapewniającą 15 godzin pracy.

Yoga Book powinna pojawić się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu w cenie od 499 dolarów za wariant z Androidem i od 549 dolarów za model z Windows 10.