LVL: opaska, która mierzy poziom nawodnienia organizmu

Najprostsza odpowiedź na pytanie “co mierzy opaska LVL?” brzmi: wszystko i jeszcze więcej. Nowością jest oczywiście podawanie stanu nawodnienia organizmu w czasie rzeczywistym i związane z tym odpowiednie zalecenia. Jeśli na przykład przed biegiem aplikacja współpracująca z opaską wyświetli nam komunikat “Przed dzisiejszym treningiem wypij 550 ml płynu, co powinno zwiększyć twoją wydajność o 4-5%”, a przed snem “Wypij 700 ml przed pójściem spać, co zwiększy prawdopodobieństwo wyspania się o 40%”, to już konkretniej i dokładniej chyba się nie da.
LVL: opaska, która mierzy poziom nawodnienia organizmu

Tym bardziej, że sugestie aplikacji opierają się nie tylko na badaniu samego poziomu nawodnienia. LVL bada także bicie serca (jak twierdzą twórcy, aż 8 razy dokładniej niż konkurencyjne rozwiązania), obserwuje nasz sen, mierzy kroki, odległość, wysokość na którą weszliśmy, liczbę spalonych kalorii, a nawet jest w stanie określić nastrój, w jakim się znajdujemy.

Opaska występuje w zestawie z trzema różnymi paskami – czarnym (silikonowym), skórzanym brązowym i skórzanym czarnym. Jej koszt to 119 dolarów (i w czasie pisania tego artykułu zostały już tylko ostatnie wolne sztuki), można też nabyć dwie opaski w cenie 198 dolarów. Celem projektu było zebranie na Kickstarterze sumy 50 tysięcy dolarów, a zebrano już ponad 322 tysiące. Zbiórka potrwa przy tym jeszcze 39 dni.