Zapowiedziano Wasteland 3

Studio inXile Entertainment postanowiło ponownie wykorzystać model crowdfundingu, by sfinansować grę. Wkrótce ruszy zbiórka na trzecią część doskonałej serii RPG-ów taktycznych. Na co tym razem możemy liczyć?

Przede wszystkim cieszy fakt, że tytuł trafi od razu na wszystkie platformy – PC z systemem Windows, Linux i Mac oraz konsole PS4 i Xbox One. Jeśli chodzi o fabułę, tym razem przeniesiemy się do skutego lodem, postapokaliptycznego Kolorado, gdzie nikt nie słyszał o Strażnikach Pustkowi. Wcielając się w jedynego ocalałego z drużyny Team November, będziemy starali się od nowa wypracować reputację. Nasze wybory moralne wpłyną już nie tylko na najbliższe nam otoczenie, ale także na cały region.

Miłośnicy turówek nie będą zawiedzeni – Wasteland 3 pozostaje wierna mechanice z poprzednich części. Nowością będzie jednak wprowadzenie trybu kooperacji – gracz będzie mógł przemierzać świat wspólnie ze znajomym co wpłynie także na szereg decyzji w grze. Możliwe będzie także rozdzielenie się i zajęcie swoimi sprawami lub… kontynuowanie przygody z postacią drugiego gracza bez jego ingerencji (tryb offline), co jednak skutkować ma także odpowiednimi konsekwencjami. Kolejną nowinką jest dodanie pojazdów, którymi przemierzać będzie można większe lokacje.

Data premiery gry nie została jeszcze ustalona. Póki co, 5 października ruszyć mazbiórka na sfinansowanie produkcji – twórcy potrzebują 2,75 mln dolarów.

0
Źródło: IGN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.