Canon i-SENSYS MF230 i MF240: nowe monochromatyczne drukarki dla firm

Dwie nowe serie i-SENSYS MF230 i MF240, które obejmują modele i-SENSYS MF231, MF232w, MF237w, MF244dw, MF247dw i MF249dw zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników domowych, małego biznesu czy niewielkich grup roboczych. Nowe urządzenia oferują rozbudowane funkcje, które umożliwiają łatwą integrację w ramach już istniejących systemów obiegu pracy, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i lepszą wydajność energetyczną.
Canon i-SENSYS MF230 i MF240: nowe monochromatyczne drukarki dla firm
Canon i-SENSYS MF249dw

Canon i-SENSYS MF249dw

Nowe urządzenia oferują m.in. pojemne podajniki, które pomieszczą do 250 arkuszy papieru, a prędkość monochromatycznego druku wynosi odpowiednio do 23 str./min dla modeli serii MF230 i do 27 str./min dla MF240. Technologia szybkiego wydruku pierwszej strony, dzięki skróceniu czasu wychodzenia z trybu uśpienia pozwala rozpocząć pracę natychmiast. Urządzenia z serii i-SENSYS MF240 oferują także możliwość druku dwustronnego.

Canon i-SENSYS MF232w

Canon i-SENSYS MF232w

Dla zwiększenia elastyczności codziennej pracy i ułatwienia realizacji zadań drukowania, skanowania czy faksowania, nowe drukarki umożliwiają łączenie z urządzeniami, takimi jak komputery, tablety czy laptopy, a także integrują się z rozwiązaniami mobilnymi, w tym Mopria

(Android), Apple AirPrint, Google Cloud Print i Canon PRINT Business app. Serie i-SENSYS MF230 i MF240 oferują także ulepszone opcje łączności Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może połączyć się z drukarką bezpośrednio ze swojego smartfona lub wykorzystać połączenie sieciowe w zależności do sytuacji.

Rozbudowana funkcjonalność skanera pozwala m.in. skanować dokumenty i zapisywać je w formacie PDF z możliwością przeszukiwania, dołączać skany do wiadomości e-mail czy przesyłać je bezpośrednio do wybranych usług w chmurze. Co więcej, modele i-SENSYS MF247dw i MF249dw jeszcze lepiej dopasowują się do wymogów współczesnych środowisk biznesowych – dokumenty można skanować i przesyłać bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego – bez konieczności wykorzystania komputera.

Bezproblemowe drukowanie i skanowanie

Urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu możliwości w zakresie zdalnego zarządzania. Zarówno pracownicy, jak i administratorzy mogą korzystać ze Zdalnego Interfejsu Użytkownika (RUI; Remote User Interface), który dostępny jest online z poziomu smartfona, tabletu czy komputera. Zdalny Interfejs Użytkownika to zarządzane centralnie rozwiązanie, które zapewnia dostęp do informacji o urządzeniu i umożliwia zmianę ustawień sieciowych, utworzenie książki adresowej oraz zdalną kontrolę poziomu tonerów.

Ograniczenie zużycia energii

W biznesie coraz większą wagę przywiązuje się do ograniczania wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne, dlatego urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 oferują rozbudowane możliwości w tym zakresie. Na przykład dzięki zupełnie nowej funkcji ECO report można przygotować analizę dot. zużycia energii i papieru dla wybranego urządzenia w danym okresie czasu. Taki raport zawiera dodatkowo wskazówki, które pomogą zwiększyć efektywność w przyszłości.

Urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 będą dostępne w sprzedaży poprzez sieć autoryzowanych Partnerów Canon w listopadzie br.