Lenovo Yoga Book już dostępny w Polsce

Lenovo Yoga Book to najlżejsze i najsmuklejsze urządzenie tego typu na świecie. Waży 690 gramów, ma 9,6 milimetra grubości oraz może działać na akumulatorze przez 15 godzin.
Lenovo Yoga Book już dostępny w Polsce

Główną nowością jest innowacyjna klawiatura Halo Keyboard, wykorzystującą haptyczną technologię dotyku, która ma na celu oddać wrażenie naciskania de facto wyświetlanych, wirtualnych klawiszy. Klawiatura pojawia się wtedy, kiedy jest potrzebna. Nieużywana znika, a użytkownik otrzymuje wówczas do dyspozycji dodatkowy obszar roboczy w formie tabletu. Rysujemy po nim rysikiem Real Pen (zrobiony przez Wacoma!), który pełni zarówno funkcje cyfrowego, jak i tradycyjnego pióra. Wszystko, czego potrzeba do robienia odręcznych notatek znajduje się w opakowaniu: rysik z wymiennymi końcówkami, wkłady z tuszem do pióra oraz Book Pad – specjalna podkładka pod kartkę papieru i konwertowania danych do wersji cyfrowej.

Charakterystyczne dla serii Yoga zawiasy umożliwiają korzystanie z tego urządzenia na cztery różne sposoby. Pełny obrót zmienia urządzenie w tradycyjny tablet. Ułożenie ekranu pod kątem około 45 stopni to dobre rozwiązanie do oglądania filmów. Urządzenie pracuje także jak tradycyjny laptopa, a odchylenie ekranu o 180 stopni udostępnia dużą przestrzeń kreatywną do tworzenia notatek, ilustracji czy grafik.

Yoga Book dostępny jest w dwóch wersjach – z systemem operacyjnym Android 6.0.1 Marshmallow oraz Windows 10. Wersja z Androidem została uzupełniona o interfejs BOOK UI, wzbogacający system o elementy usprawniające codzienną pracę w wielu aplikacjach jednocześnie, pasek zadań i tryb dzielenia ekranu.

Hybryda została wyposażona w ekran Full HD o przekątnej 10.1 cala, a pod obudową znajdują się sprawdzone podzespoły: 4-rdzeniowy procesor Intel Atom x5 wspomagany przez 4 GB RAM oraz pamięć wewnętrzną 64 GB z możliwością rozszerzenia o kolejne 128 GB za pomocą karty microSD. Urządzenie obsługuje łączność LTE i Wi-Fi 802.11ac w pasmach 2.4 GHz i 5 GHz.

Ceny Yoga Book z systemem Android – 2899 zł; z systemem Windows dostępny jest – 3199 zł