No w końcu! Nowy MacBook Pro już oficjalnie!

No w końcu! Nowy MacBook Pro już oficjalnie!

MacBook Pro nowej generacji dostępny będzie w 13- i 15-calowej wersji, Ma grubość 14,9 mm (zeszłoroczny: 18 mm) i ma o 23 proc. mniejszą ramkę. MacBook Pro waży tylko 1,36 kg, a jego gładzik Force Touchpad jest dwukrotnie większy. Usprawniono też klawiaturę, która teraz wykorzystuje mechanizm motylkowy drugiej generacji.

Największą nowością jest jednak pasek dotykowy Touch Bar nad klawiaturą, który obsługuje multi-touch i który zastępuje przyciski funkcyjne (choć te można na nim dalej wywołać przy pomocy przycisku Fn). Pasek wyświetla przyciski odpowiednie do aktualnie aktywnej aplikacji i może być dostosowywany przez użytkownika.

Obok Touch Bara Apple znalazł miejsce na dotykowy przycisk od zasilania, który również pełni rolę czytnika linii papilarnych Touch ID.

Za wydajność MacBooka Pro odpowiada Intel Core i7 szóstej generacji i wysokowydajna pamięć. 13-calowa edycja dostępna będzie również w wersji z procesorem i5. 15-calowa edycja posiada układ graficzny Radeon, zaś “trzynastka” polega na wbudowanym w procesor układzie Iris. Całość uzupełnia dysk SSD (do 2 TB) o przepustowości 3,1 GB/s.

Komputer wyposażony jest w łącze Thunderbolt 3, które służy również do ładowania jego akumulatora.

13-calowy MacBook Pro to wydatek 1499 dolarów (brak Touch Bara, dwa zamiast czerech złącz TB3) lub 1799 dolarów. Najtańsza “piętnastka” to z kolei wydatek 2399 dolarów.

Więcej:Apple