Okulary i pasek analizujące dane biometryczne

Technologie Intela mają zastosowanie między innymi na rosnącym rynku wearables, a ich funkcje są coraz bardziej kreatywne. Na polu “mody ubieralnej” zawiązała się też współpraca Intela z Husseinem Chalayanem, uznanym brytyjskim projektantem tureckiego pochodzenia, dwukrotnie nagradzanym tytułem British Designer of the Year. Intel wspólnie z projektantem ukazują możliwe zastosowania technologii w akcesoriach modowych, z których korzystamy na co dzień. Chalayan zaprojektował okulary oraz pasek, napędzane odpowiednio modułem Intel Curie oraz Intel Compute Stick.
Okulary i pasek analizujące dane biometryczne

Wspomniane okulary, dzięki zastosowanemu modułowi Intel Curie oraz szeregu czujników, w tym elektrody EEG czy optyczny pulsometr, pozwalających na monitorowanie fal mózgowych, pracy serca oraz oddechu. Wszystko to w celu bieżacej analizy stresu użytkownika. Dzięki zaimplementowanej w moduł Intel Curie łączności Bluetooth Low Energy, dane z okularów mogą być bezpośrednio przesyłane do innego urządzenia, takiego jak telefon. Podczas pierwszych prezentacji, informacje uzyskane przez okulary były przesyłane do drugiego z akcesoriów zaprojeketowanych przez Chalayana – paska, którego sercem jest Intel Compute Stick.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, Intel Compute Stick wpsiuje się w konstrukcję paska. Pozyskane z okularów dane biometryczne analizuje i przetwarza w formie wizualizacji. Te z kolei mogą być wyświetlane przed osobą korzystającą z obu akcesoriów za pomocą niewielkich rozmiarów projektora wbudowanego w pasek. Ukazujące się grafiki są podpowiedzią dla zestresowanego użytkownika, który poprzez redukcję poziomu stresu może na żywo zaobserwować zmieniające się wizualizacje wyświetlane z paska.