PlayStation VR nie tylko do gier

Zobacz listę filmów i "doświadczeń", które będą dostępne wkrótce po premierze gogli.

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy bogatą listę gier, które będą kompatybilne z goglami PlayStation VR. Teraz, Sony przedstawiło także lineup zbliżających się doświadczeń i filmów przeznaczonych również na tę platformę. Część z nich mogliśmy już zobaczyć na konkurencyjnym Samsungu Gear VR lub Cardboardzie, część natomiast jest zupełnie nowa.

Filmy dokumentalne

Film dokumentalny Davida Attenbourough (

First Life VR Experience

) zabierze nas 540 milionów lat wstecz, gdzie będziemy odkrywać początki życia na Ziemi w głębinach oceanu kambryjskiego.

Ta sama ekipa produkcyjna – Alchemy VR – pozwoli nam także zanurzyć się w wodach okolic atolu Bikini, gdzie będziemy mogli podziwiać wraki zatopionych statków (

Atomic Ghost Fleet

) oraz w wodach Oceanu Pacyficznego w rejonie wysp Kokosowych – raju egzotycznych ryb i rekinów

(Cocos: Shark Island

).

Filmy animowane

Posiadacze gogli PlayStation VR będą mogli zapoznać się z dwoma animowanymi majstersztykami – nagradzaną na licznych festiwalach krótkometrażową animację Invasion! oraz ręcznie rysowany, emocjonalny film animowany Alumette .

Biblioteki filmów VR

Na PS4 udostępnione też zostaną trzy aplikacje skupiające w sobie liczne filmy VR znane z sieci i aplikacji mobilnych. Będą to:

  • LittleStar VR Cinema z materiałami pochodzącymi od stacji ABC, National Geographic, Showtime, Discovery i Disney
  • Vrideo – skupiające w sobie krótkie filmy VR, często publikowane wcześniej na YouTube
  • Within – aplikacja z bardziej dopieszczonymi produkcjami VR. Znajdziemy tu zarówno krótkie dokumenty, rozrywkowe animacje czy teledyski

Inne doświadczenia

Jeśli nigdy nie byliście u wróżki, aplikacja Kismet pozwoli Wam doświadczyć przepowiadania przyszłości na własnej skórze. Zasiadając za stolikiem tajemniczej kobiety codziennie będziemy mieli okazję usłyszeć „przepowiednię”.

Niezwykle ciekawie prezentuje się też

Harmonix Music VR

– aplikacja pozwalająca na podłączenie do konsoli pendrive’a z własnymi piosenkami MP3, w rytm których zmieniać się będzie wirtualna przestrzeń. W tym samym programie będziemy też mogli malować przy użyciu kontrolerów Move lub brać udział w tanecznej imprezie.