Beast of Balance: połączenie gry planszowej z cyfrową

Prawie jak Jenga.

Na pewno nie raz widzieliście gry zręcznościowe pokroju Jengi, w której układa się wieżę z drewnianych klocków, a następnie usuwa pojedyncze elementy, by utrudnić ruch kolejnemu graczowi. Beast of Balance czerpie inspiracje z tej gry planszowej, ale nie dodatkowo wprowadza do zabawy nowe technologie.

Zadaniem graczy jest wybudowanie wieży z plastikowych elementów przypominających zwierzęta. Każdy klocek posiada swój chip NFC, który komunikuje się z podstawą wieży i innymi elementami. Dokładanie zwierząt do konstrukcji to także interakcja z mobilną aplikacją na tablety lub smartfony. W cyfrowej wersji gry zajmujemy się budową świata. Aplikacja nie tylko dba o punktacje, ale też pokazuje na bieżąco ciekawe efekty wizualne. Przykładowo gdy położymy ośmiornicę na ptaku, na ekranie urządzenia zobaczymy hybrydę tych zwierząt. Do tego oprócz standardowych klocków, gracze mają do dyspozycji artefakty, którymi wywołują bonusowe efekty.

Jeśli konstrukcja się rozpadnie, na ekranie urządzenia gracze zobaczą wulkan, który wybuchnie i zniszczy świat (zakończy grę) jeśli w ciągu kilku sekund gracze nie odbudują wieży. Niestety Beast of Balance mogą zamówić na razie mieszkańcy wybranych krajów europejskich (wysyłka do Polski nie jest możliwa) w cenie 69 GBP.