Drony Intela wyspecjalizowane w pokazach świetlnych

Drony Intela wyspecjalizowane w pokazach świetlnych

Intel Shooting Star to pierwszy dron tej firmy wyspecjalizowany w prezentowaniu pokazów świetlnych na niebie. Imponuje od strony sprzętowej, ze względu oświetlenie LED, które może świecić w jednej z 4 miliardów kombinacji kolorystycznych, budowę odporną na uszkodzenia w ramach upadku (pianka, tworzywa sztuczne, osłony na śmigła), a także możliwość latania nawet w drobnym deszczu. Jednak przede wszystkim imponuje pod względem oprogramowania, jakie go kontroluje.

Dzięki niemu – jak twierdzi Intel – pokazy świetlne, których przygotowanie trwało niegdyś długie tygodnie, powstają w ciągu dni, a nawet godzin, zaś do ich obsługi wystarczy nawet jeden człowiek. I to mimo tego, że w pokazie może brać nawet kilkaset dronów, co udowodnił niedawny pokaz połączony z biciem rekordu Guinnessa. W ramach tego show w powietrzu znalazło się równocześnie 500 dronów Intel Shooting Star!

Intel nie określił jeszcze, ile kosztować będzie Shooting Star albo nawet czy będzie to urządzenie dostępne dla każdego zainteresowanego. Ale nie budzi to zdziwienia, bo to rozwiązanie nastawione jest raczej na wyspecjalizowanych klientów, którzy kupować będą cały system, składający się z oprogramowania i dronów liczonych w setkach sztuk.