Huawei Mate 9 – wiemy już wszystko!

Huawei Mate 9 wyróżnia przede wszystkim:
Huawei Mate 9 – wiemy już wszystko!

  • wydajny procesor Kirin 960
  • 5,9-calowy ekran Full HD (kontrast 1500:1, 96-procentowe pokrycie sRGB)
  • intuicyjny interfejs EMUI 5.0, który pozwala na uruchomienie połowy funkcji i aplikacji za pomocą dwóch kliknięć
  • przełomowa technologia SuperCharge – ładowanie przez 20 minut pozwala na całodniową pracę smartfona
  • druga generacja podwójnego modułu fotograficznego, stworzonego we współpracy z firmą Leica. Wyróżnia się on funkcją hybrydowego zoomu 2x oraz wykorzystaniem matryc 12 mln pikseli (z filtrem barwnym RGB) i 20 mln pikseli (z matrycą monochromatyczną)

Projektowanie HUAWEI Mate 9 zaczęliśmy od zadania sobie prostego pytania: jak możemy udoskonalić każdy z elementów interakcji użytkownika ze smartfonem? – powiedział Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. – Wiem, że dla dzisiejszego użytkownika biznesowego szybkość i funkcjonalność smartfona to już podstawa. Dziś potrzeba czegoś więcej: spektakularnego designu i intuicyjnych funkcjonalności. Tworząc Mate 9 stawialiśmy sobie za cel innowacyjność sprzętu i oprogramowania. Wynikiem jest zapierające dech w piersi urządzenie, wykorzystujące technologię SuperCharge oraz innowacyjny interfejs.

Zmaksymalizowana wydajność i szybkość Kirin 960

Procesory Kirin sprzedały się już w ponad 100 mln sztuk. Huawei przy ich tworzeniu dogłębnie bada potrzeby użytkowników, którzy oczekują szybkich, intuicyjnych i niezawodnych urządzeń.

HUAWEI Mate 9 debiutuje z procesorem Kirin 960, wyposażonym w Machine Learning Algorithm Huawei, który gwarantuje szybkość i płynność działania nawet po 18 miesiącach regularnego użytkowania.

Kirin 960 jest pierwszym na świecie procesorem wyposażonym w osiem rdzeni ARM Cortex-A73/A53i grafikę Mali G71. Jak deklaruje Huawei, układ Kirin 960 zapewnia najlepszą wydajność wielordzeniową wśród wszystkich smartfonów z układem System on Chip, dzięki czemu ogranicza konsumpcję energii o 15 %, zwiększając równocześnie wydajność układu graficznego o 180% i o 40% poprawiając efektywność energetyczną w stosunku do Kirin 950.

Nowy procesor umożliwia korzystanie z pionierskiego standardu graficznego Vulkan w Android 7.0, poprawiającym wydajność graficzną o 400%!

Bezpieczna i szybkoładująca się bateria

Huawei Mate 9 wyposażony został w baterię o pojemności 4000 mAh oraz nową technologię SuperCharge, która gwarantuje niezwyklą żywotność baterii. Dzięki zaawansowanej technologii oszczędzania energii, Mate 9 wydłuża czas pracy baterii do ponad dwóch dni ciągłego użytkowania – uwzględniając wydłużony czas rozmów oraz korzystania z gier.

Technologia SuperCharge (5A) wspiera szybkie ładowanie baterii i jest o 50% szybsza od swojego poprzednika Mate 8. Ładowanie smartfona na cały dzień pracy odbywa się w ciągu 20 minut.

Wydajność akumulatora (w dobach) przy normalnym i intensywnym użytkowaniu.

Wydajność akumulatora (w dobach) przy normalnym i intensywnym użytkowaniu.

Ładowanie smartfona przez 10 minut wystarczy do obejrzenia dwóch pełnych filmów. Bateria ma najwyższy standard zabezpieczeń i wyposażona jest w system ochrony Super Safe 5-gate, który gwarantuje bezpieczeństwo prawidłowego napięcia w czasie rzeczywistym i kontrolę temperatur.

Nowy standard fotografii smartfonowej

Huawei i Leica kontynuują współpracę w zakresie rozwijania wydajności modułu aparatu w smartfonie. Podążając za niewiarygodnym sukcesem Huawei P9, projektanci wyposażyli Huawei Mate 9 w aparat fotograficzny z podwójnym obiektywem drugiej generacji opracowanym we współpracy z Leica.

Główny aparat w Huawei Mate 9 został wyposażony w dwa moduły składające się z obiektywu i matrycy: 12 mln pikseli f/2,2 RGB (z filtrem barwnym przed matrycą) oraz monochromatyczny (bez filtra barwnego) o rozdzielczości 20 mln pikseli i z obiektywem f/2,2. Zaawansowany algorytm fuzji obrazów sprawia, że jakość fotografii jest imponująca. Czujnik RGB oddaje wyraźną kolorystykę zdjęcia z charakterystycznym efektem Leica, zaś sensor monochromatyczny rejestruje czarno-białe szczegóły. Z pomocą optycznej stabilizacji obrazu i pierwszego podwójnego aparatu w technologii łączenia pikseli (pixel binning), wykonamy również najwyższej jakości zdjęcia w nocy.

Procesor Kirin 960 zaprojektowany został dla wspierania drugiej generacji podwójnego modułu fotograficznego opracowanego we współpracy z Leica i oferującego technologię 2x Hybrid Zoom, która obejmuje m.in. laserowe ustawianie ostrości, technologię detekcji fazowej, technologię detekcji kontrastu oraz analizę głębię ostrości.

Design z najwyższej półki

Huawei Mate 9 zaprojektowany został w myśl założeń serii Mate: najlepsze materiały i komfort użytkowania. Proces wykonania Mate 9 trwa 15 dni i składa się na niego 50 unikalnych etapów w tym 1 godzina frazerowania CNC, po której powstaje precyzyjna metalowa oprawa.

Każdy detal – od miękkiej piaskowanej tekstury po elegancką i bardzo starannie dobraną paletę barw – jest rezultatem ponad 25 lat doświadczenia w dostarczaniu najbardziej wyrafinowanych i kunsztownych rozwiązań przy pracy nad obudową smartfona.

Porsche Design Huawei Mate 9

Limitowana wersja Mate 9 zaprojektowana we współpracy z firmą Porsche wykorzystuje te same podzespoły w ich topowych odmianach (6 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci na dane), ale z zupełnie innym ekranem. To 5,5-calowy, wygięty z obu stron wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED, dysponujący rozdzielczością 2K (2560×1440 pikseli).

Poza ceną, tę wersję Mate 9 wyróżnia także kolorystyka – telefon dostępny będzie wyłącznie w grafitowej czerni. I jeszcze drobiazg – zwróćcie uwagę, gdzie w tej wersji umieszczony został skaner linii papilarnych.

Android zredefiniowany

Nowa nakładka EMUI 5.0 zastosowana w Huawei Mate 9, sprawia, że bazujący na Linux

ie, oryginalny system Android nabrał nowego znaczenia: stał się jeszcze bardziej estetyczny i funkcjonalny. Dzięki dokładnemu poznawaniu potrzeb i zachowań konsumentów, Huawei Mate 9 zapewnia najwyższą wydajność systemu i płynne działanie aplikacji. Dzięki nakładce EMUI 5.0, 50% funkcjonalności może być uruchomionych w ciągu zaledwie dwóch kliknięć, zaś 90% – 3 kliknięć.

Kolory
  • Huawei Mate 9 dostępny będzie w sześciu odmianach kolorystycznych: czarnej, szarej, srebrnej, złotej, brązowej oraz białej
  • Porsche Design Huawei Mate 9 dostępny będzie tylko w jednej odmianie kolorystycznej: grafitowej czerni.
Cena i dostępność
  • Huawei Mate 9 będzie dostępny w Polsce jako w jednym z 12 krajów, które otrzymają ten telefon jako pierwsze na całym świecie.
  • Cena zwykłej wersji Huawei Mate 9 (4 GB RAM, 64 GB na dane) to 699 euro.
  • Cena wersji Porsche Design Huawei Mate 9 (6 GB RAM, 256 GB na dane) to 1395 euro.