Najlepsza gra indie w Europie to…

W tegorocznej odsłonie konkursu udział wzięło aż 76 projektów z 17 państw Europy. Zgłoszone projekty reprezentowały wszystkie istniejące platformy - PC, PS, Xbox, urządzenia mobilne oraz technologię VR.

W dniach 19-20 listopada, w trakcie trwającego wówczas East Games United w Białymstoku, wręczono nagrody w dwóch kategoriach – Jury oraz People’s Choice. W tegorocznej edycji udział wzięło aż 76 projektów z 17 państw europejskich. Zgłoszenia wysłali zarówno doświadczeni deweloperzy znani w środowisku twórców indie, jak i początkujące studia, zaczynające przygodę z game devem.

W kategorii Wybór Jury zwyciężyła gra polskiego studia Thing Trunk,

Book of Demons

, która zawiera elementy hack’n’slash i karcianki oraz nawiązuje do klimatu popularnego Diablo. –

Zgłaszaliśmy się do konkursu FreeGalaktus bez większej nadziei na wygraną. To bardzo miła niespodzianka i wielki zaszczyt, że jury wybrało właśnie Book of Demons. Pomysł na konkurs jest doskonały, nagrody są dokładnie tym, czego potrzebują niewielkie studia niezależne. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą jeszcze większe i zyskają jeszcze większy rozgłos — podkreśla Konstanty Kalicki, współzałożyciel Thing Trunk i zwycięzca nagrody Jury.

W kategorii Głosowanie Publiczności, najwięcej głosów zdobyło inne polskie studio, Viking Potatoes z grą 8Suns. Ta taktyczna produkcja zawiera elementy typu hack and slash, jednak osadzona została w świecie istot podobnych do maszyn.

Stawka w konkursie była wysoka. Studia Thing Trunk oraz Viking Potatoes, oprócz nagród rzeczowych, wygrały m.in.: kampanię PR w Polsce i Europie, zagwarantowały sobie stanowiska na targach Casual Connect 2017, East Games United 2016, Pixel Heaven 2017 i Reboot Develop 2017 oraz wystąpienie na Digital Dragons 2017, gdzie zaprezentują swoje gry szerszej publiczności.

Więcej informacji, w tym pełna lista uczestników FreeGalaktus 2016, znajduje się na oficjalnej stronie konkursu www.FreeGalaktus.pl.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.