Polscy robotycy wśród najlepszych na świecie

Robot Launch Startup Competition jest organizowany przez Silicon Valley Robotica – grupę skupiającą najważniejsze osoby powiązane z robotyką i słynną Doliną Krzemową – oraz Robohub – portal skupiający osoby rozwijające technologie z zakresu robotyki.
Polscy robotycy wśród najlepszych na świecie

Czym jest konkurs Robot Launch?

Ideą konkursu jest wybranie najlepszych start-upów z dziedziny robotyki na świecie. W pierwszym etapie organizatorzy stworzyli listę 30 najlepszych produktów i rozwiązań. II etap polegał na poddaniu ich pod międzynarodowe głosowanie.

Polski start-up zajął II miejsce, wyprzedzając firmy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Norwegii i Szwajcarii. Polacy ustąpili jedynie ekipie z Ukrainy, promowanej m.in. przez ukraińskiego premiera Wołodymira Hrojsmana.

Dzięki zajęciu II miejsca, polska firma będzie miała okazję do spotkań z inwestorami z Doliny Krzemowej, miejsce w akceleratorze Robot Launchpad, a także zostanie członkiem Silicon Valley Robotics.

Nagrodzony produkt – Internet of Robots

Internet of Robots to system pozwalający na łatwe i szybkie budowanie robotów. Składa się z gotowych elementów elektronicznych i mechanicznych, wspieranych przez przeznaczone do tego oprogramowanie. Produkt skierowany jest do użytkowników w wieku od 12 do 18 lat, którzy chcą połączyć naukę z dobrą zabawą.

System rozwija się wraz z użytkownikiem. Pozwala na poznawanie tajników z zakresu mechaniki, elektroniki i programowania. Użytkownik może w łatwy i szybki sposób sprawdzić jak jego koncepcje i algorytmy sprawdzą się w praktyce, projektując np. robota do wyrzucania śmieci czy czyszczenia okien.

Internet of Robots, dzięki licznym modułom, umożliwia zbudowanie dowolnego robota – ograniczeniem jest tylko pomysłowość użytkownika. Robot, oparty o ten system, może nie tylko poruszać się i wykonywać polecenia swojego twórcy. Dzięki szerokiej gamie czujników ma możliwość wejścia w interakcję z otoczeniem.