Przeglądarka Vivaldi: co nowego w wersji 1.5?

Vivaldi to pierwsza na świecie przeglądarka internetowa, która pozwala na sterowanie oświetleniem - nie jest to jednak jej najważniejsza funkcja, która pojawiła się w wersji 1.5. Pojawiło się też wiele usprawnień, w tym możliwość przeciągania kart i ich grup pomiędzy oknami, przycisk uruchamiający tryb czytnika, aktualizacje delta oraz ulepszoną funkcję robienia notatek.

Vivaldi przyspiesza tempo prac nad przeglądarką stawiającą użytkownika na pierwszym miejscu. Udostępniona w zeszłym tygodniu, najnowsza wersja 1.5 oferuje wyjątkową funkcję: jako pierwsza pozwala na regulację barwy oświetlenia w inteligentnym domu z poziomu przeglądarki. Nowa wersja przynosi ponadto wiele usprawnień, w tym możliwość przeciągania kart — zarówno pojedynczych, jak i kilku wybranych lub całych grup. Wśród najważniejszych nowości są też aktualizacje delta, przycisk uruchamiający tryb czytnika oraz automatyczne zrzuty ekranu w notatkach.

Vivaldi stawia śmiały krok w stronę świata inteligentnych domów, wprowadzając integrację z kolorowym oświetleniem Philips Hue. Wystarczy włączyć Hue w ustawieniach motywu przeglądarki, a następnie dotknąć mostka systemu Philips, by potwierdzić połączenie. Po wybraniu lamp, którymi ma sterować Vivaldi, przeglądarka będzie synchronizować kolory Twojego otoczenia i sieci.

Vivaldi nieustannie stara się ulepszać i dodawać nowe funkcje. Dlatego wprowadzając możliwość przeciągania kart, o którą prosiło wielu użytkowników umożliwiono też przeciąganie kilku wybranych kart naraz lub całych ich grup, by przemieszczanie stron pomiędzy oknami stało się jeszcze szybsze.

Dzięki temu usprawnieniu flagowa funkcja Vivaldi — grupowanie kart — pozwala na jeszcze prostszą organizację dużej liczby otwartych stron. Umożliwia ona łączenie kart w „foldery”. Aby stworzyć grupę, wystarczy przeciągnąć jedną kartę na drugą.

Usprawnienia objęły zarówno działanie, jak i dostęp do możliwości dostosowania sposobu wyświetlania treści do osobistych preferencji. Ulepszono tryb czytnika, dodając do paska adresowego uruchamiający go przycisk. Umożliwia on zwiększenie czytelności strony poprzez pozbycie się zbędnych elementów.

Vivaldi dla systemu Windows oferuje teraz aktualizacje delta. Oznacza to, że zamiast wszystkich danych programu pobierane jest jedynie to, co zostało zmienione w danej wersji. Przekłada się to na mniejszy rozmiar plików, a tym samym na szybsze pobieranie. To świetna wiadomość dla użytkowników korzystających z wolnych połączeń.

Dzięki wielu opcjom personalizacji przeglądarka Vivaldi idealnie dopasowuje się do potrzeb użytkownika i preferencji. Przydatna funkcja dodawania notatek podczas przeglądania stron właśnie stała się pod tym względem jeszcze lepsza. Jeśli utworzysz notatkę z zaznaczonego tekstu na stronie, zostanie do niej automatycznie dołączony zrzut ekranu. Opcja ta włączona jest domyślnie, można ją jednak wyłączyć w ustawieniach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.