Sony usuwa z forum wątki na temat krytyki telewizorów 4K

Sony usuwa z forum wątki na temat krytyki telewizorów 4K

Przed pojawieniem się na rynku konsoli PS4 Pro, która pozwala grać w rozdzielczości 4K, problem nie był zauważalny. W rozdzielczości Full HD input lag nowej serii Bravia (dotyczy to głównie rekomendowanego graczom modelu X850D) utrzymywał się na poziomie 35 ms, a więc nie odbiegał standardem od innych telewizorów w swojej klasie. Gracze, którzy przerzucili się jednak na konsolę PS4 Pro zaczęli dostrzegać różnice, które przeszkadzały im w graniu po sieci. Okazało się bowiem, że przy rozdzielczości 4K (60Hz) i włączonym trybie HDR input lag wynosił aż 94 ms. Kilka tygodni temu Sony przygotowało aktualizację, która zredukowała tą wartość do 57 ms, ale nadal wielu użytkowników uważa, że jest to parametr nie do przyjęcia w modelu dedykowanym graczom (przy oglądaniu filmów input lag nie ma znaczenia).

Nic dziwnego, że użytkownicy zaczęli dzielić się swoimi problemami na forum producenta. Zamiast odpowiedzieć na skargi klientów, Sony zdecydowało się jednak zamknąć liczący 94 strony wątek. Użytkownicy twierdzą, że próbowali założyć kolejny wątek o tym samym temacie, ale został usunięty po 10 minutach. Następny został już zdjęty “od ręki”. Brak odpowiedzi od producenta jest niepokojący, podobnie jak cenzura, która zawsze wywołuje w takich przypadkach efekt Streisand.

Z drugiej jednak strony, Sony ma w regulaminie swojego forum punkt zabraniający “spamu, nagabywania, łańcuszków szczęścia i reklamy”, a ponieważ w wielu krytykujących wpisach pojawiały się porównania i linki do telewizorów konkurencji, teoretycznie producent miał prawo zamknąć takie wątki…