Surface przyczyną rozpadu przyjaźni Billa Gatesa i Steve’a Ballmera

Jak wspomina Steve Ballmer, były dyrektor generalny Microsoftu w materiale zrealizowanym przez redakcję Bloomberga, jego przyjaźń z Billem Gatesem nie wytrzymały próby, jaką była różnica poglądów w sprawie Surface’a. Gates, tak jak reszta zarządu, nie uważała, by naśladowanie Apple’a poprzez wprowadzenie własnych komputerów osobistych i telefonów na rynek była dobrym pomysłem. Steve Ballmer jednak uparcie dążył do celu i doprowadził do wypuszczenia Surface’a na rynek.

Jak twierdzi, nie żałuje swojego uporu. Twierdzi wręcz, że szkoda, że nie udało mu się wcześniej do tego doprowadzić. Trzeba przyznać Ballmerowi, że tak jak Surface miał bardzo kiepski start i doprowadził do odpisu księgowego o wysokości 900 mln dolarów z uwagi na zalegający w magazynach sprzęt, dziś zarabia na siebie generując cztery miliard y dolarów przychodu rocznie.

Ballmer żałuje również, że nie zdołał doprowadzić do współpracy operatorskiej polegającej na subsydiowaniu przez nich telefonów Microsoftu. Zdaniem byłego szefa Microsoftu to jedna z głównych przyczyn sukcesu iPhone’a.

Jak twierdzi Ballmer, od tego czasu rzadko rozmawia z Billem Gatesem, zwłaszcza po swoim odejściu na emeryturę.