ZOTAC pokazał pierwszy Mini PC dla graczy z grafiką AMD Radeon

ZOTAC pokazał pierwszy Mini PC dla graczy z grafiką AMD Radeon

MAGNUS ERX480 to według firmy ZOTAC idealne rozwiązanie zarówno do obsługi najnowszych gier, szeroko rozumianej domowej rozrywki, jak i wirtualnej rzeczywistości.

Radeon RX480 z architekturą Polaris zmienił dynamikę gamingowego sprzętu oraz stosunek kosztu do wydajności. Jesteśmy podekscytowani współpracą z ZOTAC, który jest renomowanym producentem gamingowych mini PC. Wspólnie stworzyliśmy pierwszy na świecie gamingowy mini PC wyposażony w grafikę Radeon RX480 — powiedział Spencer Pan, AMD Corporate VP i President of Greater China.

“Mały, potężny i cichy” nadal jest znakiem rozpoznawczym serii MAGNUS. Procesor 6-tej generacji Intel Skylake, dedykowana grafika AMD Radeon RX480 oraz obsługa pamięci DDR4 generują moc zapewniającą graczom płynną rozgrywkę w najnowszych grach. MAGNUS ERX480 wyposażony jest w natywne wyjście 4K/60Hz, DisplayPort 1.3 i HDMI 2.0, oferując wsparcie dla czterech wyświetlaczy oraz wirtualnej rzeczywistości, a wszystko to umieszczone w niewielkich rozmiarów obudowie.

Zastosowanie wydajnych asynchronicznych shaderów oraz nowych funkcji geometrycznych zapewnia unikalne wsparcie dla DirectX

12 i Vulkan. Obsługa pamięci DDR4 stała się standardem zapewniającym większą przepustowość pamięci, szybsze taktowanie zegara, błyskawiczny transfer danych oraz niższe napięcie, które pozwoliło na mniejszy pobór mocy i zredukowaną ilość wytwarzanego ciepła.

Dla zapewnienia szybkości i wygody, mini PC wyposażone są w porty USB 3.1 typu C i USB 3.1 typu A oraz obsługę 802.11ac WiFi i podwójnego Gigabit LAN. Jest to jeden z najmniejszych gotowych systemów VR o rozmiarach 21 x 20 x 6 cm (dł x szer x wys). Matowe czarne wykończenie podkreśla jego moc i cichą wydajność.