Zotac VR Go: kolejny desktop schowany w plecaku

“VR GO – innowacyjny system wirtualnej rzeczywistości, pozwalający użytkownikom na jeszcze pełniejsze doświadczanie wirtualnych światów” — powiedział Tony Wong, CEO ZOTAC International.
Zotac VR Go: kolejny desktop schowany w plecaku

“Chcemy zapewnić naszym użytkownikom rozwiązanie, które łączy w sobie łatwość obsługi, niewielkie rozmiary, wysoką wydajność oraz doskonałą jakość obrazu. VR GO – jest najlepszym rozwiązaniem dla wirtualnej rzeczywistości.”

ZOTAC VR GO – to przenośny system wirtualnej rzeczywistości. Za jego wydajność odpowiadają karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1070 oraz procesor Intel

Core i7. Inteligentna konstrukcja i skuteczne chłodzenie pozwoliły pozbyć się ograniczeń dotyczących czasu pracy, a także zmniejszyć hałas do minimum.

Plecak posiada zabezpieczające paski na piersi i talii, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po wirtualnych światach.

Na imponującą długość pracy VR GO wpływają dwie główne cechy konstrukcyjne:

– obecność dwóch wymiennych baterii, które pozwalają na 2 godziny ciągłego działania;

– zmiana baterii bez wyłączania systemu, która otwiera możliwości dla niemal nieograniczonego czasu pracy. Ładowanie akumulatorów odbywa się za pomocą dostarczanej w zestawie stacji dokującej. Ponadto, dzięki zastosowaniu diod LED, użytkownicy mogą z łatwością monitorować poziom naładowania baterii.

“Przy opracowywaniu VR GO, zwróciliśmy szczególną uwagę na wygodę użytkownika” — powiedział Jacky Huang, dyrektor ZOTAC International, odpowiedzialny za Mini PC.

“Chcemy, aby użytkownicy mogli całkowicie zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, uwalniając się od krępujących ich kabli i przewodów zasilających.”

Aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu, wytwarzane ciepło wydmuchiwane jest z dala od użytkownika, a specjalne kanały wentylacyjne pokrywające plecak, chłodzą plecy, pozwalając ciału oddychać nawet podczas dłuższych sesji.

Równomierny rozkład ciężaru komponentów systemu, jak również zastosowanie piankowego wypełnienia oparcia pleców oraz pasków na ramiona pozwoliło uzyskać ergonomiczny komfort.

Plecak VR GO – to kolejny krok w kierunku zapewnia efektu całkowitego zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości, którą można obsługiwać nie tylko jako platformy mobilnej, ale także jako kompletny zamiennik stacjonarnego Mini PC, co czyni ten produkt idealnym rozwiązaniem dla zastosowaniach domowych, komercyjnych i przemysłowych. VR GO posiada preinstalowany systemem operacyjny Windows 10 Home i jest gotowy do pracy natychmiast po rozpakowaniu. Tradycyjnie, tak jak wszystkie Mini PC, także ZOTAC ZBOX VR GO pozwala na łatwą i szybką modyfikację dysku i pamięci.