10 filmowych robotów, w których można się zakochać

Do tych androidów wzdychał niejeden z nas.

W poprzednim tygodniu mogliście zapoznać się z artykułem, w którym opisywaliśmy najbardziej zaawansowane pod kątem ludzkiej formy współczesne roboty. Dziś przedstawiamy Wam subiektywną listę najlepszych robotów ze srebrnego ekranu, które swego czasu mogły wywoływać szybsze bicie serca u widzów.

1. Metropolis (1927 r.)

Klasyka gatunku. Jeden z żyjących na powierzchni przedstawicieli klasy rządzącej (myślicieli) odwiedza robotnicze podziemia. Tam zakochuje się w przepięknym robocie – Marii.

2. Łowca androidów (1982 r.)

Film, który uczciwie zasługuje na miano kultowego. A w nim piękna Rachael, w której zakochać się mógł sam Rick Deckard (Harrison Ford).

3. Łowca Androidów (1982)

Jeśli istnieje bardziej niebezpieczna androidowa femme fatale, która równocześnie emanuje grozą i wzbudza pożądanie, to nam ją pokażcie. My stawiamy na Pris!

4. A.i. sztuczna inteligencja (2001 r.)

Jude Law gra w tym filmie robota Gigolo Joe, pełniącego rolę… męskiej prostytutki. Robota zaprogramowanego w taki sposób, by udawać miłość do „obsługiwanego” człowieka.

5. Terminator (1984 r.)

Dla tych z pań, które młodzieńczego Jude’a Law uważają za aseksualnego mydłka, mamy inną propozycję. Oto terminator i… jego robotyczno–zwierzęcy magnetyzm.

6. Austin powers: Agent specjalnej troski (1997 r.)

Femboty wyglądają kusząco, ale potrafią być groźne. W razie czego seria z karabinów maszynowych wbudowanych w ponętne piersi załatwia sprawę.

7. 2046 (2014 r.)

Film produkcji chińsko–hongkońsko–francusko-włosko–niemieckiej – już choćby przez to zasługuje na uwagę. A w nim relacja między mężczyzną i przepięknym androidem, który przypomina mu jego utraconą dziewczynę.

8. Cyberwoman (2006 r.)

Czwarty epizod brytyjskiej filmowej serii science fiction pod tytułem Torchwood. A w nim groźna, ale seksowna Lisa Hallet, robokobieta.

9. Ona (2013 r.)

Najbardziej niezwykły „robot” z naszej listy– asystentka systemu operacyjnego, Samantha. Nie ma wyglądu, lecz bohater filmu zakochuje się w samym jej głosie. Można to jednak zrozumieć – głos należy do Scarlett Johansson.

10. Ex Machina (2015 r.)

Najsłynniejszy film o tej tematyce z poprzedniego roku. Ava, android obdarzony sztuczną inteligencją i przy okazji niebagatelną urodą, rzeczywiście zdobywa serce głównego bohatera filmu.