Bully od studia Rockstar trafia na platformy mobilne

Oryginalna wersja gry ukazała się w 2006 roku na PS2. Teraz studio Rockstar postanowiło stworzyć mobilny port na iOS i Androida.

Bully nie bez przyczyny nazywane jest szkolną wersją GTA. W grze wcielamy się w rolę 15-letniego urwisa – Jimmiego Hopkinsa- , który zostaje wysłany przez rodziców do szkoły z internatem. Na miejscu szybko okazuje się, że przetrwanie w szkole zależne jest od reputacji. By zyskać popularność Hopkins musi zjednać do siebie różne grupy społecznościowe – kujonów, osiłków, sportowców, nerdów itp., ale nie jest to łatwe zadanie. Zbliżenie się do którejkolwiek z nich, powoduje pogorszenie stosunków u grypy alternatywnej. Całość ma wydźwięk humorystyczny, ale premierze tego tytułu towarzyszyły kontrowersje, ze względu na trudny temat szkolnej przemocy i luźne podejście do erotyki (główny bohater mógł całować nie tylko dziewczyny, ale również i chłopców).

Swoją mechaniką gra przypomina także GTA. Oprócz realizowania misji fabularnych, do wykonania mamy cały zestaw misji pobocznych. Do dyspozycji mamy kilka pojazdów (np. deskorolkę, rower) oraz różne rodzaje broni (procę, śmierdzące bomby, szklane kulki itp.). Wersja mobilna otrzymała asynchroniczny tryb multiplayer – dotyczy on mini-gier realizowanych w trakcie zajęć lekcyjnych.

Bully: Anniversary Edition dostępne jest już na iOS i Androidach w cenie 33,99 zł.

0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.