Konkurs „Zrób zdjęcie w grze” rozstrzygnięty!

To nie był łatwy temat konkursowy, bo mógł być interpretowany zarówno niezwykle szeroko, jak i bardzo wąsko. Szeroko, bo tak naprawdę każde zdjęcie może przypominać kadr z gry. Jakiejś gry. Wąsko, bo oddanie "growego" nastroju na zdjęciu lub w zrzucie ekranowym wcale nie jest takie proste.

Przysłaliście mnóstwo, bo ponad 200 zgłoszeń konkursowych, z których wiele zawierało po dwa zdjęcia lub dwa zrzuty ekranowe. I musimy przyznać, że chyba jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z taką różnorodnością prac, bo określenie, że „zdjęcie ma przypominać kadr z gry” jest przecież wyjątkowo ogólne. Choć z drugiej strony trzeba jednak przyznać, że pewne motywy się powtarzały – najczęściej występującą tematyką były różne wariacje fotograficzne z zakresu cosplay-u lub przynajmniej inscenizacji typu zombie albo „walczymy i krew się leje”. To już wiemy mniej więcej, jakie gry mieliście na myśli;-)

Co ciekawe, liczba zdjęć przewyższała liczbę zrzutów ekranowych w proporcji mniej więcej 2:1. To pokazuje, że konkurs trafił zarówno do graczy, jak i do entuzjastów fotografii, ale to właśnie tych drugich zainspirował nieco mocniej. I bardzo dobrze, bo s

tworzona przez firmę NVIDIA technologia Ansel, o której pisaliśmy w tym artykule

, znajduje się właśnie na pograniczu obu światów: wirtualnego i realnego. „Zdjęcia” wykonywane są w grze, ale fotograf ma do dyspozycji mnóstwo zaawansowanych narzędzi z zakresu całkiem konkretnej, realnej fotografii.

Nagroda miała być tylko jedna: wspaniała karta graficzna karta graficzna firmy

Gigabyte

– model GeForce GTX 1060 G1 Gaming.na przyznanie także dwóch wyróżnień. Ostatecznie jednak – bo jury długo nie mogło osiągnąć jednomyślności – zdecydowaliśmy się na przyznanie dodatkowo dwóch wyróżnień dla prac, których autorom wyślemy gadżety firmy NVIDIA.

I miejsce i nagroda główna:

Zdjęcie autorstwa Piotra Gligi. Ujęło nas w nim to, że przez pewien czas musieliśmy zastanawiać się, czy patrzymy na zrzut ekranowy z gry, czy na prawdziwą fotografię. Wątpliwości rozstrzygnęły… metadane Exif, zapisane w pliku JPEG. Obraz jest też bardzo dynamiczny, ciekawie skadrowany i dobry od strony technicznej.

Wyróżnienia:

Adam Pawłoszynski

Piotr (autor nie podał nazwiska)

GRATULUJEMY!!!

Z autorami wszystkich trzech prac skontaktujemy się mailowo w celu wysłania nagród. A wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie, dziękujemy i gratulujemy pomysłowości i wyobraźni!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.