Lenovo Ideacentre Y710 Cube: nowy format desktopów do grania

Lenovo Ideacentre Y710 Cube: nowy format desktopów do grania

Po głośnej premierze na targach Gamescom, komputer wkracza na półki sklepów w Polsce oferując wymarzone komponenty do wirtualnych rozgrywek i streamingu w wysokiej rozdzielczości, a także dedykowane funkcje gamingowe i gotowość do korzystania z VR.

Ideacentre Y710 Cube jest połączeniem mobilności z wysoką wydajnością, charakterystyczną dla największych pecetów dla graczy dostępnych na rynku. Sercem urządzenia są procesory Intel Core i7 6.gen o częstotliwości taktowania rdzenia do 3,4 GHz i z 8 MB pamięci podręcznej, które wraz z 32 GB (w najdroższej opcji) pamięci DDR4 zapewniają bardzo dużą moc obliczeniową. W tak niewielkiej obudowie znalazło się też miejsce na jedną z najnowszych kart graficznych na rynku – NVIDIA GTX 1080 Founders Edition. Połączenie dysków SSD i HDD zapewnia szybkie działanie tej maszyny przy zachowaniu dużej ilości miejsca na dane i pliki wysokiej jakości. Opcjonalny dysk SSD działa kilka razy szybciej niż tradycyjne dyski HDD, a dzięki niemu pecet nie tylko szybciej się uruchamia, ale też zdecydowanie skraca się czas ładowania gier.

Tym, co zdecydowanie wyróżnia Lenovo ideacentre Y710 Cube na rynku sprzętu gamingowego jest połączenie mocnych podzespołów i niewielkich wymiarów. Z Ideacentre Y710 Cube można grać w dowolnym miejscu, wystarczy chwycić go za uchwyt na górze obudowy i w mgnieniu oka można zbudować sobie nową, wirtualną oazę – w pokoju, w salonie podczas wizyty przyjaciół, na wakacjach, czy w nowym mieszkaniu zaraz po przeprowadzce. Różne opcje połączeń i szereg dostępnych portów sprawiają, że komputer jest bardzo wszechstronny i może być użyty w każdym środowisku – także zawodowym, bowiem jego mocne parametry sprawdzą się przy pracy na dużej ilości danych oraz podczas edycji plików graficznych i wideo.

Lenovo ideacentre Y710 Cube posiada na przednim panelu 2 x USB 3.0 do podłączenia najczęściej używanych akcesoriów, a także 1 x gniazdo mikrofonowe i 1 x słuchawkowe. Tył komputera dysponuje 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, tradycyjne złącze PS/2, port VGA, HDMI, RJ45 Gigabit LAN z Killer LAN oraz 6 x audio z S/PDIF. Wszyscy Ci, którzy do tej pory nie mogli sobie pozwolić na komputer stacjonarny ze względu na brak miejsca lub częste przeprowadzki mogą nareszcie wkroczyć na profesjonalny poziom rozrywki.

Zarówno profesjonalny gracz, jak i amator nie wyobrażają sobie komfortowego grania bez stabilnego i szybkiego łącza internetowego. Dlatego Lenovo wyposażyło swój nowy komputer w jedne z najlepszych, dostępnych rozwiązań sieciowych – Killer LAN oraz WiFi 10/100/1000M. Inteligentne łączenie przez sieci LAN/Wi-Fi pozwala grać online bez lagów. Funkcja Killer Double Shot Pro sprawia, że można jednocześnie łączyć się z Internetem poprzez przewodową sieć Ethernet i bezprzewodową sieć Wi-Fi, co zapewnia jeszcze szybsze połączenie, a więc mniej opóźnień podczas gry – zwłaszcza jeśli chce się w tym samym czasie strumieniowo przesyłać obraz wideo. Producent dostarcza wraz ze sprzętem zaawansowaną aplikację Lenovo Nerve Center do zarządzania najważniejszymi ustawieniami komputera, między innymi szybkością łącza LAN i priorytetami połączeń sieciowych za pomocą własnoręcznie dobranych ustawień. Lenovo Nerve Center umożliwia też sterowanie podświetleniem oraz ustawieniami dźwięku tak, by pecet idealnie pasował do preferencji użytkownika pod każdym kątem.

Lenovo ideacentre Y710 Cube dostępny jest w sprzedaży w Polsce w cenie od 2499 zł

.