Lords of The Fallen 2: produkcja gry ruszy wiosną 2017

Warszawskie studio CI Games poinformowało, że "właściwa" produkcja drugiej części Lords of The Fallen rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku. Produkcja gry zostanie po części sfinansowana dzięki programowi GameINN.

O kontynuacji LoTF jak na razie nie wiadomo nic. Ale na pewno zainteresuje Was informacja o tym, że CI Games otrzymało aż 7,3 miliona złotych od naszego państwa, dzięki udziale w programie GameINN. GameINN to inicjatywa, której celem jest finansowanie najbardziej innowacyjnych pomysłów polskich twórców gier komputerowych.

CI Games otrzymało pieniądze na zrealizowanie swoich dwóch pomysłów. Pierwszy z nich to „projekt opracowania innowacyjnej technologii opartej o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji dedykowane do generowania otoczenia gracza, w tym tłumu oraz stada zwierząt”, który nie zostanie wykorzystany przy tworzeniu Lords of The Fallen, ale trochę kojarzy nam się z serią Sniper od CI Games.

Drugim pomysłem jest „Projekt LADAI”, który na chwilę obecną jest ściśle tajny. Wiemy jedynie, że wiąże się w jakiś sposób z drugą częścią Lords of The Fallen. Pierwsza część gry była naszym zdaniem świetna i mamy ogromną nadzieję, że jej kontynuacja okaże się jeszcze lepsza. Świetną wiadomością jest też to, że polski rząd postanowił w końcu zainwestować w naszych rodzimych twórców gier komputerowych. Polskie gry to coraz bardziej rozpoznawalna marka na całym Świecie.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.