Na Nintendo Switch zagramy w gry z Gamecube’a

Jeśli nadal szukacie dobrych powodów, które usprawiedliwiłyby zakup konsoli Nintendo Switch, to mamy dla was kilka niepotwierdzonych plotek i ploteczek. Gotowi?

Pierwszy przeciek pochodzi od redakcji Eurogamera, która twierdzi, że 3 niezależne źródła potwierdziły, że Nintendo Switch otrzyma GameCube Virtual Console. Co to znaczy? Że na Switchu zagramy w gry z Nintendo GameCube, która do dzisiaj jest jedną z najpopularniejszy platform stworzonych przez Nintendo.

Emulator GameCube’a dla Switcha tworzony jest rzekomo przez europejski dział rozwoju Nintendo, dzięki któremu powstała nowa, zminiaturyzowana wersja NES-a. Mamy nadzieję, że ten przeciek okaże się być prawdziwy – perspektywa uruchomienia Super Smash Bros Melee, czy Animal Crossing na Switchu wydaje się nam być bardzo atrakcyjna.

Kolejną plotką na temat nowej konsoli Nintendo jest nawiązanie współpracy ze studiem From Software. Wiecie, to ci goście od serii Dark Souls. W tym momencie plotki przestają być spójne: niektórzy twierdzą, że na From Software pracuje nad portem Dark Souls 3 na Nintendo Switch, a niektórzy zarzekają się, że studio pracuje nad portami wszystkich trzech części Soulsów, ze wszystkimi DLC. Teoretycznie obie wersje są możliwe. Last, but not least: Nintendo planuje podobno wypuścić również nową stację dokującą dla Switcha, która miałaby zwiększyć wydajność konsoli. W jaki sposób? Nowa stacja miałaby dodatkowy wentylator, dzięki któremu konsola, po podłączeniu do stacji dokującej mogłaby automatycznie podkręcać częstotliwość taktowania swojego cpu i/lub gpu.

To oczywiście tylko plotki i niepotwierdzone przecieki. Oficjalnych wieści od Nintendo spodziewajcie się dopiero 13 stycznia – wtedy to Nintendo chce zaprezentować swoją konsolę Światu.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.