Pierwszy wodoodporny głośnik Bluetooth od Bose

Pierwszy wodoodporny głośnik Bluetooth od Bose

Nowa wersja niezwykle udanych głośników Bose SoundLink Color II to pierwszy wodoodporny głośnik Bluetooth tej firmy, których spokojnie możemy używać w czasie deszczu. Nie warto ich natomiast wrzucać do basenu czy używać do puszczania Mozarta swoim ukochanym rybkom akwariowym, bo certyfikat IPX4 oznacza, że nie są one odporne na zanurzenie w wodzie, a jedynie na zachlapanie czy krótkotrwałe zamoczenie.

Mamy bardzo dobre doświadczenie z testowanie pierwszej serii tych głośników, wyglądających dość niepozornie i niezbyt elegancko, za to brzmiących tak, że niejedna wieża stereo z odczepianymi głośnikami traci ze wstydu głos. Można więc mieć nadzieję, że w drugiej serii będzie tylko lepiej, dzięki zastosowaniu nowej odmiany technologii Dual Opposing Passive Radiators. Do tego dochodzi oczywiście wejście mikrofonowe dla zewnętrznego źródła dźwięku, możliwość funkcjonowania jako zestaw głośnomówiący i wszelkie komunikaty podawane w formie głosowej.

W pełni naładowany akumulator ma pozwolić głośnikowi na 8 godzin nieprzerwanej pracy. Nadal nie da się natomiast łączyć kilku takich samych głośników np. w pary, w celu dalszej poprawy efektu stereo.

Cena nowego głośniczka Bose SoundLink Color II to 130 dolarów. Jak na Bose, to tanio…