W tej wirtualnej bitwie wzięło udział ponad 5000 graczy

Eve Online to kosmiczna gra MMO, której uniwersum tworzą sami gracze. I to właśnie oni zapisali kolejną stronę historii Eve biorąc wczoraj udział w największej bitwie kosmicznej, jaka do tej pory miała miejsce na serwerach CCP Games.

W kwietniu 2016 twórcy Eve wydali dodatek o nazwie Citadel, który umożliwił budowanie ogromnych stacji kosmicznych – Keepstarów, które są czymś pomiędzy bojową stacją kosmiczną w stylu Gwiazdy Śmierci i kosmicznego miasta. Taką stację wybudowała frakcja graczy o nazwie Circle of Two (CO2). To nie spodobało się innym frakcjom, które pod przewodnictwem korporacji Pandemic Legion próbowały zniszczyć ją od kilku miesięcy.

W tym tygodniu atakującym w końcu udało się dopiąć swego. W bitwie mającej na celu zniszczenie stacji CO2 wzięło udział ok. 5700 graczy. Straty poniesione w walce wycenia się na ponad 10 tysięcy dolarów (wirtualną walutę w EVE o nazwie ISK można bowiem kupować za prawdziwe pieniądze), a sama bitwa była największą, jaka odbyła się do tej pory na serwerach gry.

Jeśli jest to już któraś z kolei historia ze świata Eve, która was zainteresowała, to warto przypomnieć, że gra od niedawna zmieniła model na free 2 play, co oznacza, że każdy zainteresowany może założyć sobie darmowe konto i samemu sprawdzić, czy uniwersum i mechanika rządząca światem Eve przypadnie mu do gustu. Ostrzegamy jednak, że gra wymaga sporo czasu, a jeśli was wciągnie, to najprawdopodobniej zdecydujecie się na wykupienie płatnego konta (abonament opłacany jest wtedy co miesiąc).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.