W tej wirtualnej bitwie wzięło udział ponad 5000 graczy

Eve Online to kosmiczna gra MMO, której uniwersum tworzą sami gracze. I to właśnie oni zapisali kolejną stronę historii Eve biorąc wczoraj udział w największej bitwie kosmicznej, jaka do tej pory miała miejsce na serwerach CCP Games.

W kwietniu 2016 twórcy Eve wydali dodatek o nazwie Citadel, który umożliwił budowanie ogromnych stacji kosmicznych – Keepstarów, które są czymś pomiędzy bojową stacją kosmiczną w stylu Gwiazdy Śmierci i kosmicznego miasta. Taką stację wybudowała frakcja graczy o nazwie Circle of Two (CO2). To nie spodobało się innym frakcjom, które pod przewodnictwem korporacji Pandemic Legion próbowały zniszczyć ją od kilku miesięcy.

W tym tygodniu atakującym w końcu udało się dopiąć swego. W bitwie mającej na celu zniszczenie stacji CO2 wzięło udział ok. 5700 graczy. Straty poniesione w walce wycenia się na ponad 10 tysięcy dolarów (wirtualną walutę w EVE o nazwie ISK można bowiem kupować za prawdziwe pieniądze), a sama bitwa była największą, jaka odbyła się do tej pory na serwerach gry.

Jeśli jest to już któraś z kolei historia ze świata Eve, która was zainteresowała, to warto przypomnieć, że gra od niedawna zmieniła model na free 2 play, co oznacza, że każdy zainteresowany może założyć sobie darmowe konto i samemu sprawdzić, czy uniwersum i mechanika rządząca światem Eve przypadnie mu do gustu. Ostrzegamy jednak, że gra wymaga sporo czasu, a jeśli was wciągnie, to najprawdopodobniej zdecydujecie się na wykupienie płatnego konta (abonament opłacany jest wtedy co miesiąc).

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.