Najczęściej piracone seriale 2016 roku

Dokładnie od połowy dekady "Gra o Tron" dominuje w zestawieniu najczęściej piraconych seriali. Żadna inna produkcja nie cieszyła się nigdy taką popularnością jak wysokobudżetowa saga HBO oparta na powieści George'a.R.R. Martina.

W połowie grudnia pisaliśmy o rekordowej popularności nowego show Amazonu – The Grand Tour. Według zestawienia TorrentFreak obejmującego ruch z sieci Torrent najchętniej pobieranym z sieci serialem jest Gra o Tron – już piąty rok z rzędu. Popularność serialu HBO nie spada, ale wartym odnotowania jest fakt, że tym razem nie udało się pobić rekordu ilości równoczesnych pobierań – w szczytowym momencie, czyli po finałowym epizodzie, jednocześnie pobierało go 350 tysięcy użytkowników sieci Torrent.

Według TorrentFreak zwiększyła się natomiast rozdzielczość piraconych seriali. Użytkownicy sieci Torrent przerzucili się z rozdzielczości 480p na 720p i 1080p. W poniższym zestawieniu uderza w oczy kilka faktów. Przede wszystkim znajdujący się równie wysoko na liście jak przed rokiem The Walking Dead – walka z żywymi trupami jak widać się nie nudzi. Po drugie, zadziwia obecność w pierwszej trójce zupełnie nowego serialu Westworld (swoją drogą, również produkcji HBO), który przebił kilkuletnie, przyciągające przed ekrany użytkowników produkcje takie jak The Flash, Vikings czy Teoria Wielkiego Podrywu.

PozycjaSerialPozycja w roku ubiegłym
1.Gra o Tron1
2.The Walking Dead2
3.Westworld
4.The Flash5
5.Arrow4
6.Teoria Wielkiego Podrywu3
7.Wikingowie7
8.Lucifer
9.W garniturach10
10.The Grand Tour
0
Źródło: torrentfreak.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.