Ruszają oficjalne Mistrzostwa Polski w FIFA 17 Ultimate Team!

Ruszają oficjalne Mistrzostwa Polski w FIFA 17 Ultimate Team!

Oficjalne Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM odbędą się na dwóch platformach: Xbox One i PlayStation 4. Rozgrywki podzielone będą na trzy główne etapy: kwalifikacje online, fazę grupową online oraz finały offline.

Struktura rozgrywek

Pierwszym etapem Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM będą eliminacje. Po cztery turnieje kwalifikacyjne rozegrane zostaną na PlayStation 4 i Xbox One. Z każdego awans do fazy grupowej uzyskają czterej najlepsi zawodnicy. Dodatkowo cztery osoby zostaną wyłonione z rozgrywek ladderowych online EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM.

W fazie grupowej weźmie udział dwudziestu zawodników, którzy zostaną podzieleni do czterech grup. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy uzyska awans na finały Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM. W sumie na finałach zamelduje się ośmiu zawodników z Xbox One oraz ośmiu z PlayStation 4.

Finały w Katowicach

Najlepsi zawodnicy FIFA 17 spotkają się na turnieju finałowym w Katowicach. Mistrz naszego kraju zostanie wyłoniony 25 marca w ESL Arenie! Złoty medalista wróci do domu bogatszy o 5 000 złotych. Podział puli nagród wygląda następująco:

1. 5 000 złotych

2. 3 000 złotych

3. 1 500 złotych

4. 500 złotych

Finały podzielone będą na dwie fazy: grupową i pucharową. W pierwszej uczestnicy zostaną przypisani do dwóch grup, a mecze odbywać się będą w trybie best of one, każdy z każdym. Po dwie osoby z każdej grupy przejdą do etapu pucharowego, w którym dojdzie do półfinałów, finału i meczu o 3. miejsce.

W wielkim finale Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM spotkają się zwycięzcy turniejów Xbox One i PlayStation 4. Zawodnicy zagrają po jednym meczu na każdej z konsol, a Mistrzem zostanie ten, który strzeli w sumie więcej bramek. W meczu o 3. miejsce na tej samej zasadzie zagrają ze sobą przegrani z finałów na PlayStation 4 i Xbox One.

Kwalifikacje do Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM rozpoczną się już 27 lutego. Zmagania w ladderze właśnie wystartowały.

Szczegółowe informacje na temat Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamTM możecie znaleźć na oficjalnej stronie.