Finały Ligi Wargaming odbędą się w Katowicach. Pula nagród to 1,3 mln złotych!

Finały Ligi Wargaming odbędą się w Katowicach. Pula nagród to 1,3 mln złotych!

Widzowie zgromadzeni w ESL Arenie będą mogli oglądać na żywo cztery drużyny walczące o wysokie nagrody – w puli sezonu znalazło się 325 tysięcy dolarów. Zwycięzcy finału zabiorą ze sobą 50 tysięcy dolarów, zaś druga drużyna 25 tysięcy dolarów. Reszta pieniędzy zostanie podzielona zgodnie z wynikami z całego pierwszego sezonu.

Polscy zawodnicy w finałach regionu EU

Do zawodów przygotowują się już Polacy, którzy wystąpią podczas europejskich finałów. –

Gramy więcej treningów niż dotychczas. Finały sezonu to nasz absolutny priorytet. Chcemy je wygrać — mówi Piotr “Ealien” Peschke z zespołu Ding. W finałach będziemy mogli zobaczyć też dwóch Polaków z Kazna Kru – Michała “Vale___” Radeckiego i Piotra “call_me_Piotr” Włoszczyńskiego. Zespół Utopia, w którym większość zawodników stanowią Polacy, udział w finałach musi wywalczyć w play-ffach, które odbędą się 19 marca.

Droga do The Grand Finals 2017

Walka w Katowicach toczyć będzie się nie tylko o 1,3 mln złotych, ale również o zbliżenie się do udziału w globalnych finałów Ligi Wargaming.net, w których nagrody będą znacznie wyższe. Zakwalifikują się do niego trzy drużyny ze strefy EU i trzy drużyny ze strefy CIS, które zebrały najwięcej punktów podczas dwóch sezonów i dwóch finałów. Miejsce na Grand Finals 2017 roku zapewniły sobie już drużyny Tornado Energy (CIS) i Ding (EU).

Wstęp wolny

Finały lig EU i CIS odbędą się w katowickiej ESL Arenie (ul. Żeliwna 38, Katowice). Wstęp jest bezpłatny, jednak ograniczony liczbą miejsc (130).

Finały EU

: Osoby zainteresowane obejrzeniem finałów EU Ligi Wargaming (02.04) muszą zarejestrować się na stronie: http://wgl.gg/eufinals. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 14, wejście dla publiczności będzie możliwe od godziny 13.

Finały CIS

: W przypadku finałów CIS Ligi Wargaming (09.04) decydować będzie kolejność wejść. Pierwszy mecz tych zawodów odbędzie się o godzinie 13, a wejście możliwe będzie od godziny 12.

Obydwa wydarzenia będzie można też oglądać online:

– EN: http://wgl.gg/watch