Najpopularniejsza gra Steam otrzymała optymalizacje dla procesorów Ryzen

2 marca zadebiutowały procesory Ryzen 7, które wg wielu niezależnych testów okazały się zapewniać niespotykaną dotąd wydajność w zastosowaniach wielowątkowych i to w oprogramowaniu niezoptymalizowanym dla ich architektury.

Niektórzy recenzenci ponadto wskazują na wysoką opłacalność podkreślając, że w cenie odpowiednika wydajnościowego konkurencji można nabyć procesor Ryzen 7 oraz potężną kartę graficzną. Tymczasem już 11 kwietnia na rynku pojawią się procesory z serii Ryzen 5, które zaoferują graczom i twórcom treści cyfrowych jeszcze lepszy stosunek ceny do możliwości.

Firma AMD przy okazji wprowadzania tych produktów na rynek zapewniła, że współpracuje z wieloma deweloperami w celu zoptymalizowania programów i gier pod kątem możliwości procesorów Ryzen. Programistom wysłano już ponad 300 zestawów deweloperskich Ryzen, a w 2017 roku powinno się udać wysłać ich w sumie ponad 1000. Ogłoszono też nawiązanie strategicznej współpracy ze studiem Bethesda Softworks, która nie poprzestanie na jednym tytule. Jednym z pierwszych rezultatów starań firmy AMD na gruncie optymalizowania gier dla Ryzen jest najnowsza aktualizacja do gry DOTA 2, czyli najpopularniejszej gry Steam.

Aktualizacja ta jest tym ważniejsza, że DOTA 2 to jedna z najczęściej nagrywanych i strumieniowanych na żywo gier na świecie, podczas gdy procesory Ryzen 7 w najtańszej i najbardziej energooszczędnej wersji 1700 (65W TDP, 8 rdzeni / 16 wątków) pozwalają grać i strumieniować na jednej maszynie i to w maksymalnych dostępnych ustawieniach Twitch bez utraty ani jednej klatki animacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.