The Persistence – horror na PS VR z nietypowym multiplayerem

Znajomi pomogą Wam przejść poziom lub zwiodą na manowce.

W grze wcielimy się w członka załogi Persistence – statku kosmicznego wysłanego z ekspedycją naukową do odległej gwiazdy. Kiedy eksperyment zostaje przerwany, komputer pokładowy wariuje i próbuje wskrzesić nieżyjących członków załogi. W wyniku tych działań nasi dawni koledzy zmieniają się w zombiaki. OK, fabuła nie porywa, ale ona stanowić ma jedynie tło do całej zabawy.

Naszym zadaniem będzie ponowne uruchomienie statku, przywrócenie ładu i ucieczka przed zbliżającą się czarną dziurą. Pokład statku jest proceduralnie generowany, a każda śmierć permanenta. Gdy umrzemy, wcielimy się w nowego członka załogi. Zbierając po drodze komórki macierzyste, będzie można się jednak ulepszać.

Reklama

Najciekawszym elementem rozgrywki jest jednak wsparcie dedykowanej aplikacji, dzięki któremu Persistence ma szansę na stanie się jedynym w swoim rodzaju imprezowym survival horrorem. Gdy gracz w goglach VR przemierzać będzie statek, jego znajomi korzystając ze smartfona będą mieli pełen podgląd na strukturę lokacji – zobaczą gdzie znajdują się przeciwnicy i wartościowe przedmioty. Komunikując się głosowo, będą oni mogli zatem zarówno pomagać graczowi, jak też i mu przeszkadzać. Budowanie niepewności i podważanie zaufania może być ciekawym wspomagaczem do głównej osi zabawy.

Data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona.