Computex: są pierwsze sprzętowe nowości

Computex: są pierwsze sprzętowe nowości

Wśród pierwszych świeżynek Computexu pojawiły się procesory pokazane przez Intel. To cała rodzina Core X dla gniazda LGA 2066. Układy producent dzieli na dwie serie: Skylake-X i Kaby Lake-X. Procesory z obydwu “podrodzin” powinny pojawić się na rynku w czerwcu.

Dell przywitał się z gośćmi targów prezentacją 3 komputerów dla graczy. To maszyny typu al-in-one. Wśród nich mamy modele Inspiron 27 7000 i 24 5000. Większa “27-ka” jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor. Łącze HDMI daje możliwość podpięcia do komputera także konsoli.

Nowe all-in-one Della (fot. Cnet)

Nvidia pokazała natomiast projekt Holodeck VR. Firma przekonuje, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko świat gier. Holodeck ma służyć projektowaniu przedmiotów w wirtualnych warunkach. Twórcy chcą też w VR budować i szkolić roboty. Wszystko idzie ponoć w stronę wizji ze “StarTreka”.

Hala wystawowa Taipei World Trade Center z lotu ptaka

Hala wystawowa w Taipei World Trade Center z lotu ptaka

Na Computexie promują się startupy i producenci aplikacji IoT (internet rzeczy). W sekcji InnoVEX znalazło się miejsce dla ponad 200 młodych firm z całego świata, wystawcy będą o nich opowiadać na stoiskach i ze sceny. Jeden z sektorów IoT, nazwany SmarTEX, skupia produkty z kategorii smart homes, wearables, druku 3D i elektroniki samochodowej.

W tych miejscach odbędzie sie tegoroczna edycja

Budynki, w których trwa Computex

Na liście wystawców są m.in. Microsoft, Acer, Big Data, BenQ, Gigabyte, Nvidia, Tesla i American Megatrends. W sumie w Tajpej jest na 5 tysiącach stanowisk 1600 firm z 30 krajów. Rok temu Computex odwiedziło prawie 41 tysięcy osób. Wielkie targi na Tajwanie są organizowane od 1981 roku. Są jednym z największych na świecie wydarzeń typu business-to-business w kategorii teleinformatyki i internetu rzeczy. Plasują się na 2 miejscu pod względem liczby wystawców i gości.

Rozpoczęty wczoraj (30 maja) Computex potrwa do 3 czerwca.