Destiny 2 na pierwszym gameplayu

8 września na konsolach PS4 i Xbox One zadebiutuje Destiny 2, czyli kontynuacja przeboju studia Bungie. I choć nie znamy jeszcze terminu premiery wersji pecetowej, to o same grze co nieco już wiemy.
W Destiny 2 wspólnie z towarzyszami odbijemy ostatni bastion ludzkości

W Destiny 2 wspólnie z towarzyszami odbijemy ostatni bastion ludzkości

Dziennikarze z całego świata mieli już okazję zobaczyć Destiny 2 w akcji. Ich wrażenia są w większości bardzo pozytywne – sequel cechuje się wieloma filmowymi ujęciami i naciskiem na fabułę, czego zdecydowanie brakowało w pierwszej części. Pod kątem mechaniki i zasad panujących w uniwersum gra ma być także bardziej przystępna dla nowych graczy. Znajomość wcześniejszej historii nie jest niezbędna, bo sequel nie będzie jej kontynuował – Bungie postawiło na zupełnie nową opowieść. Teraz gracze będą wspólnie walczyli z wrogimi przybyszami, którzy przejęli ostatni bastion ludzkości na Ziemi.

Częściej zobaczymy filmowe wstawki

W Destiny 2 zobaczymy zdecydowanie więcej filmowych ujęć, niż w starszej produkcji.

Gra będzie się toczyła na Io, Nessusie, Tytanie i w ziemskiej strefie europejskiej. Producent obiecuje, że poza podstawowym wątkiem pojawi się mnóstwo dodatkowych zadań, a rozmiar terytorium rozgrywki będzie ogromny.

Jeśli chodzi o tryb PvP, (Player versus Player), twórcy postanowili ograniczyć go jedynie do starć 4vs4 (4 na 4 graczy). Nowością mają być dodatkowe subklasy oraz nowe typy broni i zdolności. Niestety, nie będzie możliwe przeniesienie zapisów stanu gry z części pierwszej – cały zdobyty w Destiny ekwipunek przepadnie, ale wynika to z samej fabuły.

Co do strony technicznej, gracze konsolowi będą mogli liczyć na wyświetlanie maksymalnie 30 klatek na sekundę. Nie wiadomo jeszcze, czy limit tego współczynnika dotknie również nowej konsoli Microsoftu: Project Scorpio. Tymczasem pecetowcy, którzy dysponują odpowiednio wydajnym sprzętem, będą cieszyć oczy 144 kl./s. Na komputerach PC gra dostanie dodatkowe opcje – m.in. FOV (Field of View), pełne wsparcie dla myszy i klawiatur, czat tekstowy i wsparcie dla monitorów o proporcjach 21:9. Pierwszy gamplay Destiny 2 pokazuje, że jest na co czekać do września.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.