HyperX na Pyrkonie 2017 – relacja

W tym roku naszym partnerem na stoisku był HyperX - marka znana doskonale przez wszystkich graczy. Ich gorące nowości pomogły nam przeprowadzić konkurs, który wzbudzał wielkie emocje.

Kolejny raz mieliśmy wielką przyjemność prezentować Wam nowe technologie na Pyrkonie. Dzięki HyperX-owi udało nam się stworzyć gamingowe stanowisko, przy którym odwiedzający mogli przetestować trzy ciekawe urządzenia tego producenta.

Pierwszym z nich była myszka PulseFire FPS dedykowana miłośnikom strzelanek. Do jej najbardziej charakterystycznych cech należy zaliczyć wytrzymałe przełączniki Omron, przycisk pozwalający na szybką zmianę jednego z czterech ustawień DPI (od 400 do 3200) oraz ergonomiczny kształt, który sprawia, że z akcesorium korzystać mogą zarówno prawo jak i leworęczni gracze.

Kolejnym gadżetem, który mógł zainteresować nie tylko graczy był headset HyperX Cloud Revolver. Słuchawki zostały wyposażone w 50mm przetworniki kierunkowe oraz mikrofon z funkcją redukcji szumów, certyfikowany przez TeamSpeak i Discord. Dzięki technologii Dolby Surround 7.1 zestaw mógł ucieszyć nie tylko graczy alte też kinomaniaków poszukujących dobrego odwzrowowania odległości i głębi dźwięku. Nasi goście chwalili komfort użytkowania wywołany miękką pianką z funkcją zapamiętywania kształtu. Tak jak i w wielu innych headsetach premium, tak i tutaj znaleźć można było także kontroler pozwalający na błyskawiczne wyciszenie mikrofonu oraz przełączanie między trzema trybami korektora.

Goście największą uwagę poświęcali mechanicznej klawiaturze Alloy FPS, która nie tylko świetnie wyglądała, ale też testowała zręczność palców uczestników naszego konkursu. Zgodnie z najnowszymi trendami wśród klawiatur mechanicznych Alloy otrzymała bezramkowy design, dzięki czemu nie wymaga wiele miejsca na biurku. Stalowa rama sprawia przy tym wrażenie bardzo trwałej. Alloy wyposażono w przełączniki Cherry MX, dynamiczne, czerwone podświetlenie, wygodny port USB do ładowania oraz technologię Anti-Ghosting pozwalającą na jednoczesne wciśnięcie wielu klawiszy. Chociaż klawiatura jest pełnowymiarowa, to dzięki odłączanemu kablowi łatwo zapakować ją i przetransportować.

Klawiaturę Alloy FPS można było wygrać na naszym stoisku. Wystarczyło osiągnąć w danym dniu jak najwyższy wynik w grze ZType, polegającej na szybkim i dokładnym wpisywaniu określonych słów. Poziom zręczności naszych gości przerósł najśmielsze oczekiwania. Gdy nam, zawodowym dziennikarzom, udawało się wykręcić około 1500 punktów, tak wiele zdolnych osób dotarło do pułapu 2000 punktów. Tylko jedna osoba osiągnęła wynik 4600 punktów – był nią Wiktor z Gdańska, który całkowicie zdeklasował pozostałych uczestników konkursu i to właśnie on wyjechał z Pyrkonu z klawiaturą Alloy FPS.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.