Legenda trwa

Udoskonalamy redakcyjną pracę tak, żeby artykuły, które czytacie były doszlifowane, aktualne i ciekawe. Równolegle powstaje premierowa odsłona serwisu. Pokażemy ją wam najprawdopodobniej w lipcu. To będzie restart komputerowej legendy.
Tak zapowiadaliśmy odrodzenie CHIPa (rys. Piotr Sokołowski / CHIP)
Tak zapowiadaliśmy odrodzenie CHIPa (rys. Piotr Sokołowski / CHIP)
Skąd to wszystko? Być może część z was przeczytała o sprawie na facebookowym profilu redaktora naczelnego portalu, Konstantego Młynarczyka:

„No więc, wzięliśmy CHIPa w swoje ręce i pozostaje na rynku w postaci serwisu internetowego i odświeżonego zespołu, który mam nadzieję będzie się jeszcze rozwijał. Będą zmiany – duże, małe i średnie – ale duch CHIPa pozostaje ten sam.

Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki (nadal się przyda!), przepraszam tych, którym nie mogłem odpowiedzieć na pytania (tzw. dobro negocjacji) i serdecznie pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów z branży. Działamy dalej razem” – napisał szef portalu technologicznego. Spółka L-Space zawarła z przedsiębiorstwem Burda Media umowę, dotyczącą przejęcia odpowiedzialności za CHIPa. Konstanty Młynarczyk podkreśla, że współpraca z wydawnictwem i rozmowy o przyszłości serwisu były bardzo profesjonalne i zakończyły się znakomicie.

– Bardzo cieszymy się, że CHIP.pl poszedł w najlepsze możliwe ręce, ludzi, którzy z sercem budowali go od początku. Trzymamy kciuki za spełnianie waszych marzeń – mówi Magdalena Kieferling, Head of Communications w Burda International Poland.

Dzięki umowie pomiędzy Burdą a L-Space CHIP jest teraz polskim portalem, działającym nadal pod legendarną i prestiżową marką (rys. Piotr Sokołowski / CHIP)
Dzięki umowie pomiędzy Burdą a L-Space CHIP jest teraz polskim portalem, działającym nadal pod legendarną i prestiżową marką (rys. Piotr Sokołowski / CHIP)
Jaki stanie się CHIP w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy? Skoncentruje się na pogłębionych eksperckich artykułach, dotyczących technologicznych, fascynujących problemów. Drugą strategiczną gałęzią serwisu będą informacje.

– Chcemy, żeby CHIP był rzetelnym, ciekawym i mądrym źródłem wiedzy o komputerowo-internetowym świecie, który dotyczy dziś każdego z nas – deklaruje Damian Kwiek, odpowiedzialny w portalu za część newsową.

I jeszcze od serca… Jesteśmy wielkimi fanami technologii, gadżeciarzami i geekami. Miejsce CHIPa widzimy gdzieś pośrodku, pomiędzy bardzo sprzętowymi stronami a blogami publicystycznymi. Nie zamierzamy nikogo na rynku medialnym zastępować czy wypychać. Wręcz przeciwnie, marzymy, żeby CHIP był przyjazną przestrzenią w sieci, gdzie spotkają się wszyscy, którzy dzielą nasze pasje. Dołączycie?

zespół portalu CHIP

My i wy na poznańskim Pyrkonie. Redakcja CHIPa w pracy: najbardziej na lewo nasz ilustrator Piotr Sokołowski, na ekran wskazuje Sylwia Zimowska 'Dama Gier' (fot. Damian Kwiek / CHIP)
Wy i my na poznańskim Pyrkonie – redakcja CHIPa w pracy: najbardziej na lewo nasz ilustrator Piotr Sokołowski, na ekran wskazuje dziennikarka Sylwia Zimowska „Dama Gier” (fot. Damian Kwiek / CHIP)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.