3 nowe MateBooki Huawei

3 nowe MateBooki Huawei

Huawei MateBook X to efektowny 13-calowy sprzęt klasy premium, wyposażony w funkcję tzw. pasywnego chłodzenia. Urządzenie nie ma wentylatorów, a za obniżanie temperatury odpowiada Huawei Space Cooling, w którym to rozwiązaniu zastosowano chłodziwo o zmiennej fazie skupienia zamknięte w mikrokapsułkach. Pasywne chłodzenie oznacza, że podczas pracy z urządzeniem będziemy słyszeć jedynie cichy stukot klawiszy oraz ewentualnie muzykę.

Ciekawie zaprojektowano przycisk zasilania, który w tym modelu pełni równocześnie rolę czytnika linii papilarnych. Czytnik jest wyposażony w niezależny od pozostałych elementów układ szyfrujący, co powinno skutecznie zabezpieczyć cyfrową tożsamość użytkownika. Logowanie z użyciem linii papilarnych jest zgodne z funkcją Windows Hello. Sercem MateBooka X jest procesor Intel Core i7 lub i5 (zależnie od modelu) siódmej generacji. Ekran o rozdzielczości 2K został wyposażony w ochronną powłokę Cornig Gorilla Glass.

Drugim komputerem pokazanym w Berlinie jest Huawei MateBook E. To laptop konwertowalny, czyli urządzenie typu 2w1, które może pracować też jako tablet. Odłączana klawiatura modelu Huawei MateBook E jest zintegrowana z etui, służące za podpórkę dla komputera. Mocy obliczeniowej dostarcza procesor Intel Core i5 siódmej generacji. Ekran ma rozdzielczość 2K i zajmuje 84% powierzchni obudowy. Urządzenie oferowane będzie z dodatkowymi akcesoriami, m.in. stacją dokującą MateDock 2 oraz rysikiem MatePen.

Trzecie urządzenie to MateBook D. Jest to najmocniejszy i największy z całej trójki laptop o przekątnej 15,6 cala oraz klasycznej konstrukcji, bez odłączanego ekranu. Za moc obliczeniową odpowiada procesor Intel Core i7 lub i5 siódmej generacji, a obraz generowany jest przez wbudowany układ graficzny NVIDIA GeForce 940MX z 2 GB własnej pamięci GDDR5. D jest też kolejnym sprzętem Huawei wyposażonym w głośniki zgodne z systemem Dolby Atmos. Obudowa wykonana jest ze stopu aluminium.