Zamiast Surface Pro 5 – po prostu Surface Pro

Zamiast Surface Pro 5 – po prostu Surface Pro
Odświeżona wersja Surface Pro 4 (fot. Evan Blass)

Surface Pro – odświeżona wersja Surface Pro 4 (fot. Evan Blass)
Panos Panay najwyraźniej nie kłamał, gdy mówił, że Surface Pro 5 jeszcze nie istnieje. Nie oznacza to jednak, że Microsoft nie szykuje nic nowego. Evan Blass (znany w sieci z podawania wiarygodnych technologicznych przecieków jako evleaks) opublikował grafiki, na których widzimy nowego Surface’a. Nie będzie nosił numeru 5, ponieważ według informacji, Microsoft wzorem Apple zamierza zrezygnować z numerowania kolejnych wersji swojego urządzenia i pozostawić tylko pozbawioną jakichkolwiek dodatków nazwę Surface Pro.
Zmiany wizualne są praktycznie niedostrzegalne (fot. Evan Blass)

Zmiany wizualne są praktycznie niedostrzegalne (fot. Evan Blass)
Nowa hybryda Microsoftu wygląda dokładnie tak, jak model z 2015 roku, chociaż niektórzy dopatrują się nieco smuklejszej linii czy bardziej zaokrąglonych rogów. Widoczne wyposażenie także pozostało to samo, co oznacza że wszyscy oczekujący na port USB-C będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Klawiatura i rysik wystąpią w nowych kolorach, przypominających te znane z Surface Laptop.
Klawiatura i rysik otrzymają nowe wersje kolorystyczne (fot. Evan Blass)

Klawiatura i rysik będą miały nowe kolory (fot. Evan Blass)
Tajemnicą pozostaje wciąż specyfikacja nowego Surface Pro. Niemal pewne wydaje się zastosowanie nowego procesora Intela w architekturze Kaby Lake, a wśród spekulacji pojawia się także ekran o jeszcze wyższej niż dotychczas (2736 x 1824 pikseli) rozdzielczości. Nowy Surface Pro ma zostać przedstawiony światu 23 maja.