Facebook

2 miliardy ludzi miesięcznie na Facebooku

Amerykański portal społecznościowy bije kolejny rekord.

Liczba użytkowników Facebooka w czerwcu przekroczyła 2 miliardy. Serwis społecznościowy został założony 13 lat temu i nadal przyciąga nowych internautów. 66% z nich przegląda informacje na swojej tablicy codziennie. Warto jednak pamiętać, że jak wynika z badań niemieckich naukowców, osoby często sprawdzające aplikację mobilną Facebooka są bardziej podatne na uzależnienia.

– Od dzisiejszego poranka społeczność Facebooka liczy 2 miliardy osób! – napisał na swoim profilu założyciel strony, Mark Zuckerberg. – Robimy postępy w łączeniu świata, a teraz także postaramy się przybliżyć go do siebie. To zaszczyt uczestniczyć w tej podróży razem z Wami – podkreślił entuzjastycznie biznesmen.

Liczba aktywnych użytkowników Facebooka stale rośnie (fot. TechCrunch)

Duża liczba użytkowników to też wielka odpowiedzialność. Facebook bywa używany do rozpowszechniania fake newsów. Pisaliśmy niedawno o tym, że w sieciach społecznościowych grasują zorganizowane farmy trolli, publikujące fałszywe informacje. Przedstawiciele Facebooka zwracają uwagę na zagrożenia i jak podkreślają, chcą, aby ich sieć społecznościowa była „pozytywną siłą”.

Facebook jako pierwszy serwis społecznościowy przekroczył 2 miliardy użytkowników (fot. TechCrunch)

Ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie ma WhatsApp. Tydzień temu na konferencji VidCon w Kaliforni prezes YouTube’a Susan Wojcicki ogłosiła, że filmy na platformie ogląda w takim samym okresie 1,5 miliarda osób. Duże serwisy międzynarodowe wchłaniają powoli, ale sukcesywnie mniejsze portale. Kiedyś w Polsce bardzo silne były takie serwisy jak Grono czy Nasza Klasa. Dziś ich użytkownicy w większości przenieśli się do Facebooka, z którego korzysta obecnie 22,6 miliona rodzimych internautów. | CHIP